chochp?

Príspevok v téme: chochp?
neviem10

ahojte mám 18 rokov.(chalan)od Septembru tohto roku sa mi zle dýcha a mám pocit dýchavičnosti...začiatkom septembra som upratoval resp. vvysával. Ten prach sa víril až som začal z toho kašlať,štípali ma oči (mal som celé červené) a nedalo sa mi dýchať... tam to celé začalo...boli mi predpísane tabletky na lepšie dýchanie (proti roztočom) a ventolin.Bol som a som ešte spych. zle na tom... pichalo ma na hrudníku a tĺklo mi srdco...bol som aj na ekg a a echo srdca,podla doktorky všetko v poriadku...bol som aj 2x na rtg hrudníka (prvý krát v tedy sept. a druhý na začiatku Novembra).som fajčiar 1,5r ale fajčím týždenne (pon-pia) cca 3cigarety a na druhý týždeň denne 1 (resp. každý druhý týždeň vyfajčím 3 cigarety) bojím sa strašne či to nieje chochp. kašel som nikdy nemal a ani nemám...ale pocit dychavičnosti mám (podla doktorky je to z psychiky) ale aj tak sa strašne bojím... na spirometrii som ešte nebol... dá sa zistiť aj v zárodku chochp na rtg?! za odpoved dakujem

neviem10

má niekto z vás alebo okolia chochp?ja síce nemám ranný kašeľ ani fajčiarský ale bojím sa na podozrenie...je to prvým signálom že je to chochp?

neviem10

neviem či mám dýchavičnosť lebo ako spomínam začalo to v Septembri tieto celé "problémy".Mával som aj dosť psychické "poruchy"? nedokázal som ani prejsť do druhej izby,celé dni som ležal len v posteli a nič som celý deň nejedol.takto to bolo cca 5 dni.No proste začiatkom novembra som šiel cvičiť s kamarátmi do fitka. A ako keby to všetko zmizlo... normálne som bol na bež.páse zdvíhal činky.Vôbec som sa nezadýchal a ak tam ako za normálnych okolnosti...ked si to zoberiem že v Septembri som ležal v posteli lebo som sa necítil dobre chodiť a už v Novembri som (bežal) v pohode..A opäť nie som na tom dobre ako už lepšie ako v Septembri ale nieje to ten normál... skúsim tu spirometriu..

Omen

Sprav toto - musíš sa u k ľ u d n i ť a pomaly dýchať. Pomôže ti aj dýchanie do papierového vrecka.
Okrem roztočov môžeš mať alergiu aj na inú, dosiaľ netestovanú látku, ktorá ti zhoršuje dýchanie. Daj si spraviť spirometriu, môže sa jednať aj o začínajúcu astmu. Ak "máš len pocit dýchavičnosti", ale nie dýchavičnosť, potom to máš psychické.

neviem10

áno robili mi aj testy,ktoré vyšli negatívne...bral som len lieky desloratadin a ventolin kvôli tomu prachu,že sa mi nedalo dýchať. vravel som doktorovi že ráno mávam hlieny v krku a predpísal mi mucosolvan...a s dýchaním neviem čo má robiť... niekedy neviem prejsť z izby do izby bez toho aby som nemal pocit dýchavičnosti...(zadýchať sa nezadýcham ale je to aj tak nepríjemné) a niekedy behám po dome a bez ničoho...

neviem10

mesiac nefajčím ale stále je to rovnaké...neviete či sa dá zistiť aj z rtg pluc chochp? bol som 2x a nič aj doktor mi povedal že nemám chochp ale ten pocit úzkosti mám stále z toho.... dýchavičnosť do istej miery mám ale kašeľ som nikdy ten fajčiarský nemal a ani nemám...bojím sa že ráno sa zobudím na to že kašlem...

Omen

Bojíš sa, že máš chochp a napriek tomu fajčíš! Ako to ide dokopy? Okamžite prestaň a sleduj, či sa tvoj stav zlepší. Ak nie, potom si daj spraviť spirometriu, ale cigaretám, aj zafajčeným miestnosťam sa aj naďalej vyhýbaj!!! Chochp nemáš, môžeš mať niečo iné.