Prosim o pomoc od RNG ... surne

Príspevok v téme: Prosim o pomoc od RNG ... surne
millan

Dobry den Pan RNG (alebo ako sa volate :-)) )
Mam surny problem.
Bol som u kadernika a pri strihani som si vsimol ze mam medzi vlasami aj sedive vlasy. Co to moze byt, lepsie povedane, cim to moze byt? Co mi moze chybat?
Mam iba 15 rokov. A ku tym sedivym vlasom, mi este aj vypadavaju... PROSIM O POMOC A RADU
Vopred VDAKA :-((

alti

Millan,
hoci Tvoj adresat je presne definovany, pridam Ti moju skusenost, vedomost.
Vitamin H /biotin, koenzym R/ zabranuje sediveniu vlasov a su dobre vysledky po jeho doplneni na znizenie vypadavania vlasov. Je pravidelnou sucastou vacsiny pripravkov B komplexu a multivitaminov.
Prirodne zdroje : orechy, ovocie, pivne drozdie, vajecny zltok, nelupana ryza natural.
Vstrebavanie biotinu znizuje : bielok suroveho vajicka /obsahuje bielkovinu avidin, ktora brani vstrebaniu biotinu/, lieky na baze sulfatov, kofein, alkohol /vratane sirupov napr. proti kaslu s obsahom alkoholu/, diuretika, atd.
Je si treba uvedomit, ze biotin posobi synergicky - je ovela ucinnejsi - s vit. B2, B6, A a niancinom.
Pre nadej, ze sedivenie zastavis, obohat stravu o kys. paraaminobenzoovu /zlty melon/, vit. F /burske oriesky, orechy, semena slnecnice, rastlinne oleje/, jod /produkty mora/. Viac by ma trapilo vypadavanie vlasov, pridaj do stravy :
inozidol /nerafinovana melasa, lecitin, nespracovane napr. psenicne zrna, citrusy, pivne drozdie/, kys. folova /citrusy, zelena paprika, hrasok, paradajky, kapusta, cerstva zelenolista zelenina, zemiaky/. Drzim Ti palce.

RNG

Vitaminy na vlasy a niektore mineraly mozu pomoct, ale ziadne zazraky. Geneticka predispozicia sa v tomto pripade velmi tazko porazi.
Davnejsie som cital ze okrem zinku niektore stopove mineraly na tom maju rolu, hlavne cin
Skus brat chlorellu alebo spirulinu niekolko gramov denne

poliewoocka

a mozno len zbytocne stresujes.Kym ti nerastu sedive fuzy je to ok.Ziadny vlas nie je na sto percent rovnakej farby.

katharinka

mna by náhodou tiež velmi zaujímalo, čo pomáha pri vypadávaní vlasov a čo to sposobuje ako tomu predísť...