Bolest srdca

anria 44

mna pichavalo strasne pri srdci ked som bola mala asi tak 8 az 10 rocna -- to bolo strasne nieco - z nicoho nic ukrutne spichanie ... az som zbledla -- mama somnou chodila po kardilogoch a na nic mi neprisli -- potom som z toho vyrastla - asi to bolo to co sa tu nizsie spominalo vyvijanie sa atd ----- no a to buchanie mavam posledne 4 roky .. raz na dovolenke -- som si lahla -- a moje srdce mi buchalo tak ze som to este nezazila .necitila som sa zle ,vobec nic mi nebolo ale srdce mi bilo neviem to opisat - nestresovala som cakala som ze to prejde .. ale nie - ja som to busenie mala asi celu dovolenku -- ked som sa vratila domov prestalo to , z nicoho nic - a uz sa to nezopakovalo --- neviem co to bolo -- ale mavam arytmie -- najcastejsie ,ked sedim velmi zhrbena - alebo ked sa zohnem . vtedy mi strasne zacne trepotat srdce - teda nie vzdy - ale stava sa mi to .... bolesti nemavam ziadne - iba niekedy zvieranie na hrudi -- ale to vtedy ked sa rozculim .. no stresu mam pozehnane poviem narovinu -- u dr som bola --- tlak mam zvyseny . 150/111.. mam si kupit tlakomer a sledovat sa zapisovat si a v decembri na kontrolu mam ist --ja som zvyknuta kazdy den si dat dva pohare cerveneho -- ked mam navstevu aj viac - vino mam moc rada . neviem si odopriet -- a zistla som ze ked mam stres ,je najlepsie co moze byt - uvolni ma .. a ten tlak na hrudi zmizne .. preto nechapem .. preco alkohol tlak zvysuje .. mne alkohol pri strese nesmierne pomaha -- nemozem zaspat dam si pivo a spim ako batola , cez den mam stres a tlaky na hrudi dam si pohar vina a hned sa citim skvele -- napiste mi nazor . :( diky ,PS mam 34 rokov a 55kg --

Sandra7577

Dobrý deň, mám vážny problém.
Jedna sa o to, že mi zistili sklon na tachykardiu. 2 dní pociťujem pri nádychu bolesť pri srdci, či búšenie srdca. Tep mám cez deň 130 pričom som v kludnom režime keďže som tehotná a cez noc 43 tep.. na pohotovosti mi nechcú dať lieky pretože ak by mi ich dali na vysoký tep aby sa znížil môže dôjsť k úmrtiu pri nízkom tebe aby sa mi zvýšil mi tiež nemôžu dať pretože by mi mohlo priam vybuchnúť srdiečko...
Poprosím vás o radu, čo to môže byť a čo môžem s tým spraviť aby sa nič zle nestalo.
Vopred za odpoved ďakujem a prajem Vám pekný zvyšok dňa.

lilko85

ahojte mam ten istý problém už asi 6 mesiacov ale to len raz za mesiac aj viac proste v srdci ma pychne aj ked sa nadýchnem alebo ked rozprávam pomožte mi :(

lili 25

Viete si predstaviť pocit že vyšľapete tri poschodia ako Vám vtedy búši srdce a ide vyskočiť z hrude? No a ja mám ten problém že to búšenie srdca mám vždy.Ráno keď vstanen,cez deň aj keď ležím, večer keď idem spať,proste vždy.Žiadna bolesť ramena ruky alebo dýchavičnosť len pocit že moje srdce má nejaký iný rytmus než by malo mať.Myslíte že to je chrbticou?Na kardio ma objednali až o mesiac ako keby sa choroba dala odložiť. Ďakujem lili

miša

Pomozte mi prosim vas , taktiez ma strasne picha pri srdci a to hlavne ked sa nadichujem alebo vydychujem , zhloboka sa nadychnut nemozem lebo to strasne bolí. Uz neviem co mam robit , len sa proste bojím.Začalo to uplne z nicoho nic .

Kwiki

Pichanie pri srdci moze by tsamozrejme od chrbtice..mna pichalo pri srdci, bolest prechadzala od zamena az do tricepsu a zaroven mi trpli prsty na ruke..doktor mi povedal, ze to mam s krcnej a hrudnej chrbtice..po navsteve chiroprakticky mi bolesti zmyzli..

Kwiki

Pichanie pri srdci moze by tsamozrejme od chrbtice..mna pichalo pri srdci, bolest prechadzala od zamena az do tricepsu a zaroven mi trpli prsty na ruke..doktor mi povedal, ze to mam s krcnej a hrudnej chrbtice..po navsteve chiroprakticky mi bolesti zmyzli..

dračí zub

Damian: Dopln si v clanku, ze vitamin C optimalizuje krvny tlak. Ak je vysoky tak ho znizi, ak je nizky tak ho zvysi. Dalej sa vitamin C podiela na tvorbe kolagenu, ktory tvori pruznu cast stien tepien, zil a srdca. Pri nedostatku kolagenu sa oslabene miesta zalepuju cholesterolom. Ak nema telo dostatok cholesterolu v strave, vyrobi si ho samo. Preto netreba odstranovat cholesterol ale treba doplnovat vitamin C. Takze s dostatkom vitaminu C mozete pokojne jest bravcove maso, a cokolvek co obsahuje cholesterol. ..... Este si dopln nieco o jode. Je to tiez dolezity a nedostatkovy prvok vo vyzive. Pomaha aj pri chudnuti. Samozrejme ak nadvahu sposobil jeho nedostatok, co je dost caste.