Problem s travenim

Príspevok v téme: Problem s travenim
IgorWeiss

Dobry den,

mam nasledovne problemy so zaludkom:

-rano ked vstanem, naranajkujem sa chlieb s maslom, vajickom a chcem sa napit - pri piti body ma boli zaludok
- na obede (niekedy zalezi od jedla, nie je to rovnake pri kazdom) na niekedy tiez boli zaludok
- vecer sa naveceriam, vacsinou vsetko OK, aj problem pitia vody nie je az tak velky, avsak uz pred spanim po vypiti viac ako jedneho malickeho pohara ma boli zaludok
- v sobotu ked som s rodinou a viac sa toho poje (ale podla mna stale v rozumnej miere) castokrat nezalezi na jedle, ale mam pocit, ze hrozne pomaly travim
- tieto problemy su obmedzujuce aj pri sporte - behu. Ked chcem ist behat "trocha najedeny" zaludok sa mi pri behu podrazdi, ak urobim opak a idem hladny, nemam energiu a zaludok mi dava pocitit, ze je prazdny ...

Premyslal som, ze co by mi pomohlo. Som pomerne v mladom veku (23 rokov) a momentlane aj dost v strese, kvoli robote a diplomovke. Najblizsi polrok vsaj asi bude cely v strese. Na to travenie by mi mozno pomohli nejake enzymy? Nemam v tom vobec prehlad, pripadne nejako inak zmenit stravovacie navyky? Budem velmi vdacny za kazdu raddu. Dakujem pekne.

Gima

Skuste si tu vodu pred užitím prevariť v rýchlovarnej kanvici a zaliať do hrnčeka s čajovým sáčkom s názvom Žihlavový čaj alebo Repíkový čaj. Po jedle treba piť o 30 minut neskor, kým sa ustália žaludočné štavy z predchádzajucich jedál. Mimochodom na trávenie pomáha acidofilne mlieko, zákys, alebo štava zo zavaraných uhoriek.