Je tu niekto kto ma celiakiu?

SOAD

Mám ju od mala. Zistili mi ju po tom, čo diagnostikovali mamu. Lekár odporúčil otestovať aj potomstvo. Mala som aj hnačky, bolesti brucha. Najskôr si mysleli, že to je zo stresu zo školy. Ale bol za tým len rožok na raňajky. Po vysadení problémy skončili. Ale teraz, ak zjem niečo s minimom lepku a to naozaj nechtiac, moje črevo uteká do porcelánu. A potom zas dobre.

Elizabetha5

Mne ju zistili, keď som mala už cez tridsať. Ale od mala som mala tráviace ťažkosti, ale predtým sa na to moc nemyslelo. Ja som mala výsledky krvi vždy ukážkové. Po gyn. operácii sa však moje tráviace ťažkosti vystupňovali, neustále hnačky, prelievanie v črevách, vôbec mi netrávilo. Po bezlepkovej diéte sa mi stav výrazne upravil.

Nama

Mojej dcere zistili celiakiu v 17 rokoch nikdy nemala ziadne zdrav. problemy , teda co sa so zaludkom tyka , zistili jej to nahodne pri odbere krvi . zaciatky boli velmi tazke a smutne , je to velmi obmedzujuce a financne narocne

Ma to vela ludi cely zivot o tom ani nevedia a ziju v poho aj s tym , totiz kedysi sa to ani nevysetrovalo .....je to dobry biznis

Su vsak ludia a deti ktori maju vdaka celiakii vazne gastro problemy - hnacky a pod.