Stary psik - prosim pomoc

Príspevok v téme: Stary psik - prosim pomoc
Ghbvvbb

Mam stareho 14-rocneho psika yorshira. Ma uz rozne problemy, dobre nepocuje, slabo vidi, nema zubky tak sa jej tazko je, nevie uz poriadne stat na nohach, celkovo je slaba, prestala mat hygienicke navyky tak musi mat plienky, nevie uz vela o svete, mam pocit ze ani nas uz poriadne nespoznava. Ale hlavny problem je ze neustale steka len tak hocikedy zacne a vydrzi aj niekolko hodin, vzdy jej dame jest, pohladkame ju, postarame sa o vsetko co by jej mohlo vadit, dokonca ju uz obcas pestujeme v deke ale absolutne nic nezabera, najhorsie je to v noci, clovek sa nevyspi, vstava k nej 4x za noc a aj tak pokracuje, podotykam ze nesteka preto ze by ju nieco bolelo, tym sme si isti, taktiez obcas steka v rohu, cela je do neho natlacena hlavou a nevie vyjst lebo nechape ze sa ma otocit tak pyta pomoc stekanim, lenze ked jej pomozem tak sa za pol minuty natlaci do dalsieho rohu a zase to iste. Nevieme uz ako jej pomoct a hlavne sa to stekanie uz neda vydrzat. Prec ju nedame urcite aj keby to ma takto pokracovat a je mi jasne ze to tak asi aj pokracovat bude ale ak by niekto vedel co s tym tak prosim poradte. A taktiez ci neviete o nejakych vitaminoch alebo o com kvoli tym slabym nozkam, rozmyslali sme aj nad kupou vozicka ale to by jej asi nepomohlo. Mame ju velmi radi aj ked su s nou teraz problemy, vsetci raz budeme stari. Dakujem

Larrah

Coze?? Okamzite utekaj k vetovi, ale k poriadnemu!! Nechcem ta strasit, ale tieto prejavy su typicke pri pecenovej encefalopatii, meningitide, cievnych prihodach mozgu a pri nadoroch mozgu. Tvojej fenke nieco je, nerobi to z dlhej chvile v starobe!!

Tegereu

Suseda mala malého papagája - andulku. keď ho získala už mal svoje roky, už bol v "dôchodcovskom" veku. Ale bola mu rada, lebo nebol iba taký obyčajný, bol to ten z tých "rozprávajúcich". A robil jej radost ešte dlho, ale potom raz prišiel ten deň... musela ho odniesť k veterinárovi, lebo sa zasekol medzi životom a smrťou... sama neviem prečo toľko živých tvorov musí takto umierať...?

DlVERGENCIA

" Ale ona neknuci, len steka ze nieco chce, myslim.."
myslíš..?

nevie nájsť jedlo - je slepá? nefunguje jej čuch, nezadrží moč, stolicu
to znamená že jej zlyhávajú orgány a psík sa iba trápi..!

kedze mi to príde ako príspevok násť-ročnej tak povedz svojim rodičom ked ho zoberu k veterinárovi a čo im na to povie on...

my sme mali jedneho psíka čo mal nádor v hrdle, pri brechaní chrčal..
už ked bol velmi zle , bol uz stary, operáciu veterinar neodporučal ze by ju nemusel uz prežiť a bolo to rozsiahle, že zomrie v bolestiach - zadusí sa.. tak ho dali naši uspať...

druhý psík, už tiež starý, problemy s klbami, vdaka rodičom obezita, prestal nas spoznavať -vrčal do nás, šibalo mu, už nevedel chodiť poriadne, postaviť sa ked ležal tak sa pocikal pod seba - tiež sme ho dali uspať...
už sa len trápil...

V prvom rade treba myslieť na DOBRO psíka!!!
nie na svoje! je to sebecké! bezohladné, ked psíka silou mocou chcete udržiavať len preto aby ste mali psa...

zájdite za veterinárom aký názor bude mať na to on,.. si myslím že vám tiež odporučí dať ho uspať...

Ghbvvbb

Kebyze som si ista ze ma bolesti tak by som ju nenechala trpiet. Ale ona neknuci, len steka ze nieco chce, myslim.. obcas steka len preto lebo nevie najst misku s jedlom, tak ju k nej prinesiem a sa napapa a potom je ticho ale tak je pravda ze zvacsa steka bez dovodu. Ja neviem, mozno mate pravdu ze sa uz viac trapi so vsetkym ako ze z toho zivota aj nieco ma ale dat ju uspat by som nedokazala kym nema bolesti.

MudreCitaty

Ano psik prichadza alebo uz skorej prisiel o rozum. Pes nesteka len tak z nicoho nic alebo nejde do rohu a toto robi. To si predstav keby robi stary clovek ze zacne rozpravat a nejde ho utisit a je v jednom rohu a nehne sa odtial. Prve co ti napadne je ze uz ten clovek je stary a coskoro pride smrt. Avsak psika mozes tej bolestivej smrti zbavit, eutanaziou. Ja viem ze je to smutné ale bohuzial taky je zivot.

natalia-7

porad sa so zverolekarom a/alebo napis pani zo stranky stastnypes - vyzna sa do psikov a rada pomoze ak vie...
a hlavne... zamyslite sa nad tym ci jej zivot este prinasa stastie. urcite ju poznate za tie roky a musite vidiet ci jej zivot je este aj o radosti alebo len o trapeni. Ja som musela dat uspat moju fenku (mala 15 rokov) a viem ake je to tazke rozhodnutie, ale niekedy je to to najlepsie co mozeme pre psika spravit.
Prajem nech sa vasmu psikovi trochu polepsi.

DlVERGENCIA

yorkšír sa dožíva 13-16 rokov, ten tvoj má už 76 rokov...
ten váš má vela zdravotných problémov, že už iba trpí, podla toho čo popisuješ mu už odišiel aj rozumček,...
ty si síce myslíš že toho psíka nič nebolí, ale on sa trápi, kedze nevie rozprávať tak ti to nepovie,..
Mali by ste zvážiť či by nebolo lepšie dať psíka uspať,..
nedávno dali susedovci shi-tsu uspať lebo sa už len trápil bol to šok pre man ked som ho stále hladkala ked ho venčili a po 2 tyždnoch ked som ich stretla že kde je psík.. že ho museli dať uspať :-(

Je bezcitné , sebecké aby človek len koli sebe toho psíka ako to napisať nechal trápiť sa... chceš snád aby zomrel v bolestiach???
Radšej treba zvážiť nechať ho zaspinkať... normálne mi zle ako to píšem, lebo zvieratká mám rada,.. čoskoro ma čaká s fenkou sterilizácia a už teraz mám des z toho, minule som bola s druhym psikom na operacii a ked to človek vidí ako zaspáva a ten psík sa bojí lebo neviem nechápe čo sa s ním deje... :-(