Škola

Príspevok v téme: Škola
Lea94

Ahojte, mám jeden problém .. odmalička som snívala o tom, že budem herečka, tak som chcela ísť na strednú umeleckú školu so zameraním na herectvo. Úspešne som zvládla prijímačky a vzali ma, no môj nároz o živote je v silnom protiklade s názormy mojich rodičov, ktorý zo mňa chcú mať lekárku a stále mi vtláčajú do hlavy aké je dôležité vzdelanie, že základom všetkého sú peniaze a kde sa chcem ako herečka zamestnať, budem zo seba robiť na pódiu blázna po celý život... tak ma dotlačili na gymnázium na ktoré som vôbec nechcela ísť. Dostala som sa do triedy k bývalým spolužiačkam s ktorými som v triede nikdy byť nechcela, nemám na nich vôbec dobré spomienky a správajú sa ku mne ako k handre, mám neskutočný odpor k tej škole a k učiteľom, ktorý si myslia, že sú pánmi celého sveta. Kvôli škole nemám čas na nič, stále sa učím a aj tak mám samé 3 a 4. O zlom rozvrhnutí času nič nehovorte !!! V pondelok a v utorok máme chémiu a učiteľka nám dá za domácu nakresliť chemické sklo ! Čistá buzerácia z jej strany... mám toho po krk. V našom meste pôsobí aj ochotnícke divadlo, no moji rodičia mi striktne zakázali stať sa jeho členkou, to isté ako s literárno-dramatickým krúžkom .... a o konzervatóriu nechcú ani počuť ...

Qwertka94738282

Herectvo mozes robit aj bez skoly. Urcite suhlasim s rodičmi. V tvojom veku som mala podobny problem a velmi som sa na nasich hnevala. Dnes sa na tom uz len smejem. Mam vystudovanu vs, stale zamestnanie a herecrvu da venujem ako komparzistka, nejake vedlajsie ulohy v slovenskych filmoch, moderujem firemne akcie, robim starejsiu a hravam v ochotnickom divadle. Vyštudovala som nieco uplne ine a aj stale zamestnanie mam ine a toto mam ako hobby. Pravdupovediac, zarobim aj na tomto "konicku" ale nikdyneviem dokedy budu "ksefty" a prilezitosti. Ten staly prijem je predsa len istejsi.

DlVERGENCIA

čo plačeš...?! ved dokonči školu, aspon koli maturite, ak máš 16+ tak si nájdi brigádu a peniaze si odkladaj-šetri, nemíňaj na kraviny,..
a daj si prihlášku na VšMU , s tým ze nech ti pozvanku na prijimacky alebo rozhodnutie o prijati poslu na inu adresu napr. ku kamoske , alebo do skoly sucasnej, aby sa o tom nedozvedeli rodičia...
a AK ! ta oni budu chciet nasilu? (s pištolou pri hlave?-asi ni)
dotrepať na nejake skusky na vš na ktoru oni chcu tak zamerne neurob skusky, škrtaj zle odpovede, ja som to tak urobila...

poznám chalana predstav si!! ktorý si jednoducho zbalil batoch a odisiel studovat na spominanu VšMu do BA,... a dnes? ma za sebou už učinkovanie v reklamach, nejaky komparz, rodinne pripady, moderuje akcie...atd... čiže uplatnil sa...

Tomas12345

A ozaj myslim ze rodicia spravili rozumnu vec. Kebyze ta daju na umelecku strednu skolu tak by to bol velky risk , lebo by si si mohla rozmysliet po case ze hereckou byt nechces a potom co by si dalej robila s umeleckou skolou ako by si sa uplatnila v zivote ? Takto ked chodis na gymnazium tak po jeho skonceni budes mat aspon maturitu z gymnazia , co o sebe ma ako taku hodnotu a potom ked uz budes mat aspon maturitu z gympla tak mozes skusit ako bonus byt hereckou .

Tomas12345

No tak co dodat , ak budes mat 18 rokov a skoncene gymnazium tak mozes ist z gymnazia na konzevatorium a mozes sa osamostatnit od rodicov. Nehnevaj sa na rodicov fakt chcu len tvoje dobro a zalezi im na tebe, myslia to v dobrom.

NaRovinu

Nepochopím, ako môže byť pre niekoho ťažké rozoznávať nominatív jednotného čísla od nominatívu množného čísla. Veď to je úplne primitívne.

Ktorý bol...
Ktorí boli...

Ách...