Fitness

Príspevok v téme: Fitness
someoneisback

Dobrý deň,mám 14 rokov a od zajtra som sa rozhodol cvičiť a chodiť každý deň do fitka lebo doma ma to už nebaví a necítim nič,mám cukrovku kvôli ktorej neviem pribrať tak sa vás chcem opýtať či mám mať dietu kvôli fitnessu,myslím či mám povedať mame nech mi varí inač alebo môžem jesť to čo varí aj keď je to trocha mastné.Ďakujem za odpovede a komenty typu ´´Nechoď každý deň´´ si nechajte.

ella811

PS:strava tvorí 80% pohyb 20%, čiže je dôležitá, ale jedz to, čo varí mamka, nepreháňaj to ale, no potrebuješ jedla a dostatok ho. Trochu mastné nevadí, určite nevarí nič, čo by pre teba nebolo dobré ako pre cukrovkára.

ella811

Ahoj, ja mám 14 tiež, ale som baba a viem o tom asi trochu viac ako ty, keďže píšeš ako píšeš a tak ti poradím. ;-) Ja som sa rozhodla chodiť do fitka tiež, od budúceho týždňa, ALE vo fitku neplánujem aj skončiť. Veď krásne sa dá cvičiť aj doma či streetworkout niekde v prírode, či behať v prírode je lepšie, ako vo fitku na bežiacom páse medzi upotencami(priprav sa na selfíčkové kráľovné a kráľov, steroidových bosov, drsňákov, namyslené čaje, začiatočníkov a aj tých, ktorí teba budú brať za zelenáča, ale nevšímaj si iných, si tam kvôli sebe). Vo fitku som bola 2x v živote a to na dovolenke čiže ani nie u nás. Ale prvýkrat pôjdem s kamošom a ten mi poradí čo a ako, kebyže neviem. Čo sa toho týka, tak nechcem sa vyhnúť tomu čo si písal, pretože chodiť do fitka každý deň je najväčšia blbosť akú môžeš urobiť. Svaly nebudú mať čas zregenerovať sa, čo môže a časom aj zapríčiní viac škody ako účinku. Svaly mať väčšie nebudeš, vyčerpáš sa a telo bude prekvapené a metabolizmus taktiež, takže sa ti spomalí keďže budeš priveľa cvičiť čo môže vyústiť do toho že aj priberieš(nie na svaloch) a rôzne ďalšie dôsledky.
Nezačínaj tiež cvičiť keď si si o tom nič nenaštudoval, čo som ja už zvládla a chcem prejsť na praktickú časť. K tomu postavu nemám zlú, dokonca veľmi fajn, ale je dobré sa spevniť, byť zdravšia atď...Ale nechcem hovoriť o sebe. Chceš prísť do fitka a skákať od jedného stroju k druhému? Bez nejakého plánu atď to nebude mať žiadny poriadny účinok, premysli si a rozlož si aktivity na čas strávený vo fitku. Niekedy môže mať hodina lepší účinok ako 2. Intervalové cvičenia s určite veľmi dobré..ale čo sa cvičenia ako takého týka urči si počet opakovaní a počet sérii, nezameriavaj sa len na určitú časť tela ale komplexne precvičuj celé telo. Do fitka ti stačí chodiť 2-3x do týždňa ale odporúčala by som ti to(aj z finančnej stránky)2x. Pondelok cvič doma, alebo si choď zabehať, utorok fitko, streda doma, štvrtok voľno, piatok fitko, sobota doma, nedeľa voľno alebo tak nejako. To si už zoraď sám.
Začni a konči strečingom to je veľmi dôležité. Kardio(beh, bicykel..) je fajn, ty by si ho mohol robiť aj na začiatku, keďže asi potrebu spaľovať tuky nemáš, skôr nabrať svalovú hmotu. Zo začiatku ako začiatočník cvič s primeranou váhou s ktorou zvládneš určité množstvo opakovaní a sérii, ak nezvládneš tak si zober menšiu váhu, nehanbi sa, každý raz začínal. Nie, že prídeš ako pánko dáš si 20 kg, zvihanie, rambo veľký, ptm 50 zasa dostaneš pruh a na konci 90 zhybov a na ďalšie ráno sa v dobrom prípade nepostavíš z postele. Mŕtvy ťah, drepy, výpady najprv bez ptm s činkami, ty aj na strojoch neskôr, ale zatiaľ ti treba spevniť stred tela, takže začni nie vecami ktoré sa sústreďujú na určité svaly, čiže nezačínaj na strojoch veľmi. Časom ich pridaj. Máš veľa dobrých cvikov...Ale všetky rob správne a vypiluj správnu techniku. nepreháňaj a nezabi sa tam, lebo keď tam vypľuvneš dušu budeš mať super pocit, že si makaaal, ale pre tvoje telo to nie je príjemné. Čo sa stravy týka, ako si sa pýtal, tak mamke povedz, že chceš jesť menej mastného kľudne, veď to je pre teba zdravé, zameraj sa na bielkoviny tiež, sacharidy samozrejme tiež, btw z bielkovín podporujú rast svalov čiže. Mäso, vajíčka a ide sa.
Ber si uterák, poriadnu obuv, nechaj si poradiť, nepreháňaj to, nechoď do fitka každý deň, nebude to mať účinok aký si želáš. Môžeš sa aj fotiť aby si videl s odstupom času výsledky. Jedz ale toľko koľko tvoje telo vo vývoji potrebuje.
Tak veľa šťastia a aj mne drž prsty, aby nám to obom vyšlo ako si želáme.
Have a nice day. :-*