Citlivy zalud po obriezke?

Matus21

No čiže len tak si brázdim internet a narazil som na túto tému, mám 21rokov, mám čiastočnú obriezku a odstránenú uzdičku ... robili mi to asi v 15tich, už si ani nepamätám ale bola zo zdravotných dôvodov. V 15tich som ani nevedel, že predkožka sa má sťahovať, ale viem že žaluď bol extra citlivý. Operácia ako každá iná, samozrejme divné pocity(opuchnutý penis vyzeral ako baklažán a mal všetky farby od fialovej po zelenú ale nebolo to nič štrašné(druhý krát by som len tak zo srandy nato nešiel,ale i tak to nebolo také hrozné) po operácií trošku pálenie pri močení/erekcií ale to rýchlo prejde. Repíkové máčanie každý deň, trošku hnisanie ale to patrí k tomu.K otázke citlivosti.. pár týždňov po operácii si pamätám, že to bola katastrofa chodiť s odhaleným žaludom v trenkách, samozrejme, že bol citlivý nakoľko celý život bol schovaný a zrazu šok. Už si to vážne nepamätám ale tipujem, že po týždni sa to dalo celkom zniesť(trenie o trenky) a po mesiaci som ani nevedel že na nejakej operácii som bol, žalud si už zvykol na "trenie" a nebol taký citlivý. Teraz sú asi dva typy ľudí čo hovoria CHCEM CITLIVY ZALUD KVOLI ROZKOSI (to si asi obrizku nedávaj) a druhí NECHCEM CITLIVY, CHCEM VYDRZAT V POSTELI VIAC AKO 5MINUT (moj prípad) .. 6rokov po operácii si ani neviem predstaviť žeby som obriezku nemal, samozrejme citlivosť je menšia (TO NEZNAMENA ZE ZIADNA) ale mne to vyhovuje + ženy hovoria že obrezaní sú krajší ale to je vec vkusu :)

lienuska151

Bŕŕŕ, preboha, načo sa dávate obrezávať? Ste židia, alebo z akého dôvodu? Nechápem, takto si komplikovať život.

Mso

Ahojte, som po obriezka 2 dni. Pred operaciou som sa bal ale bolo to celkom fajn na zaciatku trochu neprijemne injekcie a potom uplna pohoda necitil som ziadnu bolest. Po operacii som chodil jak dosraty ale tak pohoda. Noc bola celkom ok az nadrano ked sa trocha postavil a bolelo to. Cez den si to namacam v repiku a je to celkom fajn. Snad sa to dobre zahoji lebo tie stehy vyzeraju jak keby som štrikoval. Operacie sa bat nemusite hovorim z vlastnej skusenosti:)

XYZ1234

jak tak citam prazeodýmove príspevky, tak vôbec nekecá.
Musim napisat, ze chlap, ktorý doplatil na zle urobenu alebo zfusovanu obriezku a ma s tym len a len problemy, sa nebude chvastat tym, ze je to zle...ale cest vynimkam, ktoré chcu pomoct ostatnym...
Skutocne si treba uvedomit, ze takyto zakrok, ktory sa, pekne povedane, nepodarí a vznikne tym ciastocne alebo uplne zmrzacenie penisu a nasledne problemy, JE NEZVRATNY! Nikto na svete Vam to v potom neda do povodneho stavu...vlastna skusenost (horsie je ak je proti vlastnej voli) je potom nie na nezaplatenie ale na zaplakanie a je skoda, ze je tu tendencia taketo postrehy a prispevky so zle spravenou obriezkou potlacat, vymazavat, nezverejnovat, nehovorit o tom...

Pri tomto zákroku je nutne merat radsej 10x ako potom cely zivot lutovat, ze je to zakopane na mesiacia a neda sa k tomu dostat...

smoky

Take ja some 4den poor obriezke a bolest ziadna a Kurat Trochu z Hora mi isiel hnis ale tak vsetko v poriiadku neodporucam balenie obvezom nechaj na volno sa ti skor hoji a v tom repikovom kupeli som neskusal a hoji sa pekne zalud si zvikla neje taka citliva a opuch tez mizne len ked sa postavy tak to boli a ked stis ta normalne len to ako keby sa ti nahromadil dakde a potom sikas jak hasic ale v pohode

obrezaný

Ako som hore vravel v komente je to všetko v pohode.

Mam otázku na niekoho kto zažil obriezku ..

otázka: Ako je to s orálnymi sexom osobne mi to dosť vadi a som na to dosť háklivý a serie ma to ...

Môja priateľka pred obriezkov vedela všetko super... no po obriezke je to úplne niečo iné neviete prečo? dosť všetko cítim a ma to šve už prešlo asi paru rokov a neviem si s tým pomôcť

prosim odpíšte mi na obriezka@zoznam.sk

Vopred dakujem

DGEE

Nikdo tu nepočúvajte týpka prazeodým ja mám obriezku dlhší čas asi 5 rokov a žiadna strata citlivosti po rokoch tam není jednoducho ten žaluď si zvikne len na to okolie a to je kravina že 45 minutoví sex by babu nebavil ked je dievča vzrušené tak ju asi obšťastním poriadne nie ? a keby už bolo fakt moc tak nech to dorobý ručne ked ona nedokáže obšťastniť teba ale to čo tu ten chalan kecá sú bludy lebo nevie aké to je to sú len tie jeho fantázie ako sa vraví kdo neskúsil nevie ....
ps: sorry za chyby ale fakt nemám záujem zastavovať sa nad každou gramatickou chybou...

Next_one

Tí, čo si to čítate tu, nenechajte sa hneď vydesiť tým, čo tu písal "prazeodým", no berte si z toho poučenie... pokiaľ nie je nutné robiť obriezku z dôvodu, ako je fimóza alebo podobného, rozhodne toto neodporúčam. No ak však trpíte fimózou, alebo frenulum breve (krátka uzdička), rozhodne odporúčam na obriezku ísť.

Ja som zvolil čiastočnú obriezku, nakoľko pri úplnej obriezke je už takmer nemožné masturbovať bez použitia lubrikantov, čomu som sa chcel vyhnúť. Penis mám po zákroku skoro 3 týžne a žaluď je stále citlivý, no nie veľmi, najkritickejšie je miesto okolo dierky, ktoré sa mi často prichytí o boxery a keď sa to pohne a odtrhne tak sa mi spraví krvavá bodka, čo dosť bolí, no myslím, že je to dočasné.
Čo sa týka vzhľadu, tak už úplne odpuchol, no o nejakom sexi vzhľade zatiaľ ešte ťažko hovoriť, nakoľko jazvy sa musia ešte zaceliť a to potrvá ešte dlho. So stálou sexuálnou partnerkou by som ale asi volil skôr úplnú obriezku - je krajšia a v budúcnosti ju plánujem možno podstúpiť. Uvidím, ako sa vyvinie toto.

Takisto čo sa týka citlivosti a dĺžky dosiahnutia ejakulácie, zohráva veľkú úlohu aj uzdička (frenulum), ktorá je pri úplnej obriezke spravidla odstraňovaná (no pri čiastočnej nemusí byť, ja osobne som si ju nechal zachovať, čo odporúčam všetkým, ktorí si to môžu dovoliť, aby ste sa vyhli problémom, ktoré spomína "prazeodým".

Toľko k mojim skúsenostiam. Každopádne, problém, ktorý má "prazeodým" sa netýka každého obrezaného muža, ale môže sa to stať. Ja som síce počul len o opačných skúsenostiach, no ajtak - rozhodne súhlasím, že si treba pred zákrokom veľmi dobre rozmyslieť, či je to nutné, alebo je to (hlúpy) rozmar. A všetkým s fimózou prajem veľa šťastia, úspešnú operáciu a spokojnosť s výsledkom.