Červenanie sa

Príspevok v téme: Červenanie sa
ximo

mám 22 rokov a veľmi často sa mi stáva, že sa červenám, či už v spoločnosti, novej spoločnosti (ktorú nepoznám) alebo keď sa ma niekto spýta na niečo osobné, prípadne keď na niečo neviem presne odpovedať. Po strednej študujem ďalej, popri tom pracujem v sfére, kde komunikujem a stretávam sa s ľuďmi, často sa mi stáva aj pri rozhovore s klientom, že sa červenám...(a keď toho človeka náhodou poznám z videnia, alebo je mojim rovesníkom, je to ešte horšie)...skutočne by mi veľmi pomohlo, keby mi vedel niekto poradiť akým spôsobom by som toto červenanie a potenie sa pri tom na tvári mohol minimalizovať a odstrániť...som preto ochotný urobiť čokoľvek, prosím poradte mi....dakujemmm

Tiford

mam 17 rokov a tiež mam problem s červenaním sa, je to fakt ponižujuce keď sa rozprávame so spolužiakmi o nejakej pikantnejšej teme alebo keď sa ma niekto niečo opýta atď, červenam sa aj ked je zima alebo mi je horuco, prosste skoro stale, nečervenam sa len ked som doma v pohode a sebaistý... chcel by som nejakú radu,prosim odpište aj na moj email Tiford@azet.sk

damaxy

Tiež som prešla takým obdobím a prešlo to až v hlbšej dospelosti.Cítila som v podstate neistotu v niektorých témach života.No teraz to už mám za sebou,ked niečo neviem alebo niečomu nerozumiem,opýtam sa.Rovno sa pozriem nechápavo na druhého čo chce,nechám sa poučit.Jednoducho dokonalost vo všetkom dosahujú len niektorí.Je to vlastne o hodnote samého seba.Ked jednáš s klientami,tiež nemusíš všetko vediet,ale spýtaš sa kolegov.Vieš ty si myslíš že sa červenáš,ale možno to nie je až tak vidiet.Cakáš,že či si to tí ostatní všimnú.Oni ale nejdú kontrolovat tvoju červen,prišli po niečo celkom iné a či si bol červený ani nevedia.Skús sa natriet samoopalovacím krémom to trochu stmavie pokožku a budeš mat pocit,že si sa prekryl,že tú jemnú červen ak nejaká vobec je vidno.Všímaš si klientov,sú červení,spotení,strémovaní? Nemáš na to čas a u nich je to tak isto.Ak ti to niekto povie,tak mu odpovedz áno,je to vidiet,ospravedlnujem sa,nechápem to ,ale to sa pritrafí hocikomu,aspon mám zdravý výzor.Okamžite sa ti začnú ospravedlnovat a možno očervenejú oni.Takže hlavu hore aj toto prejde.