Ako poraziť záchvatové prejedanie?

Príspevok v téme: Ako poraziť záchvatové prejedanie?
advance

Bojujem s tým dlho a neviem prestať. Každé ráno sa zobúdzam s pocitom, že dnes to dám, vydržím to a neprejem sa. Nikdy to nevydržím a prejem sa. Každý deň začínam s novou "diétou" - paleo, whole30, alebo jesť čo najmenej, aj tak to nikdy nevydržím, jeden extrém strieda druhý stále sa pokúšam o nízko sacharidovú stravu, lebo pri nej som zažila ten pocit, keď som mala veľa energie, nebola som unavená, stačilo mi spať 6 hodín, nezažívala som hypoglykemické stavy no zrazu som v začarovanom kruhu prejedania..ako z toho výjsť?

Akcia-Reakcia

ked som zaujaty niakou pracou tak nepotrebujem vôbec jest. potom praca skonci a zacne pracovat moj zaludok (a proti mojej vôli). takze chapem ta. bo zaludok je velky pan aj ked je iba jeden taky mozno calkom obycajny...

nnnuuu

Mala by si zamestnať vlastnú myseľ niečim iným ako len diétami, ale nemyslím tým to, že si zoberieš knihu a budeš si čítať a relaxovať, to isto nie! Kúp si knihu pre samoukov trebárs angličtiny a pekne to začni drillovať. Nie je podstatné, že sa ti to možno nezíde, podstatné je zamestnať myseľ. Možno sa mýlim, ale skúsiť to môžeš.

Tomas12345

Maj po ruke zeleninu alebo strukoviny ako orechy ci tekvicove semienka a ked na teba pride chut na jedlo tak si daj tu zeleninu alebo orechy ktore je nizko kaloricke a zasytia chutove bunky

vitavi

Sú dve hlavné príčiny záchvatovitého prejedania :
1. Nevyrovnaná hladina cukru v krvi.
2. Nedostatok minerálov.

1: Vyrovnanú hladinu cukru v krvi získaš z obilnín, ideálne sú celozrnné a striedanie rôznych druhov. Mali by tvoriť aspoň 60 % z celodennej stravy.
1. Minerály získaš tiež z celozrnných obilnín, ale i zo zeleniny, hlavne z tepelne upravenej. Jedz zeleninové polievky, dusené zeleniny, pyré, omáčky, prívarky, pečenú a naparovanú zeleninu, hlavne domáce druhy.
Obmedzuj mäso, vajcia, syry a cukor.