Ako poraziť záchvatové prejedanie?

Príspevok v téme: Ako poraziť záchvatové prejedanie?
advance

Bojujem s tým dlho a neviem prestať. Každé ráno sa zobúdzam s pocitom, že dnes to dám, vydržím to a neprejem sa. Nikdy to nevydržím a prejem sa. Každý deň začínam s novou "diétou" - paleo, whole30, alebo jesť čo najmenej, aj tak to nikdy nevydržím, jeden extrém strieda druhý stále sa pokúšam o nízko sacharidovú stravu, lebo pri nej som zažila ten pocit, keď som mala veľa energie, nebola som unavená, stačilo mi spať 6 hodín, nezažívala som hypoglykemické stavy no zrazu som v začarovanom kruhu prejedania..ako z toho výjsť?

Tomas12345

Maj po ruke zeleninu alebo strukoviny ako orechy ci tekvicove semienka a ked na teba pride chut na jedlo tak si daj tu zeleninu alebo orechy ktore je nizko kaloricke a zasytia chutove bunky

vitavi

Sú dve hlavné príčiny záchvatovitého prejedania :
1. Nevyrovnaná hladina cukru v krvi.
2. Nedostatok minerálov.

1: Vyrovnanú hladinu cukru v krvi získaš z obilnín, ideálne sú celozrnné a striedanie rôznych druhov. Mali by tvoriť aspoň 60 % z celodennej stravy.
1. Minerály získaš tiež z celozrnných obilnín, ale i zo zeleniny, hlavne z tepelne upravenej. Jedz zeleninové polievky, dusené zeleniny, pyré, omáčky, prívarky, pečenú a naparovanú zeleninu, hlavne domáce druhy.
Obmedzuj mäso, vajcia, syry a cukor.