Mali ste niekedy teploty z psychiky ? Zvysenu ?

Sevrinka

zmeny telesnej teploty byvaju aj zo psychiky - v tychto pripadoch vsak TEPLOMER ZATATO ZRADZA. kto to neprezil nevie o com vravim!

Ajni

to je znama veta:"toje zo psychiky".Hovoria ju ludia obycajne inym ludom na ktorych nemaju cas alebo su im inym sposobom ukradnuty.nemaju na nich ani tolko casu aby "naklonili" k nim svoje-aspon jedno ucho...jednu babu som pocula plakat ze ju strasne bolia ruky a z rychlika som pocula aj odpoved:to je tvoja psychika,sprav si poriadok so svojou psychikou a bude dobre.a videla som na tej babe ze to bola pre nu silna kava hoci na sebe nedala vela znat.

Kycera

Zo psychiky nikdy. Skôr mi teplota absentovala pri zápale pľúc,...
Spomeniem tu prípad lekára, kt. po operácii dostal vysokú horúčku, na čo mu jeho vizitujúci kolega povedal, že to je psychické. : D

Ajni

dolezite je ujasnit si situaciu v ktorej som.je to iba POCIT teploty alebo skutocna telota-zvysena (36,8-37,3cca)?Ak je to skutocna teplota na teplomeri tak je pricina telesna - tak sa to musi brat.Ako hranica sa berie 37,0.Este 36,8 je v norme.Ak je vsak 36,8 sprevadzana pocitom choroby a vyskytne sa aj 37,0 alebo 37,1 tak ani 36,8 neni v norme!Ak aj tu teplotu na teplomeri mam,ale nezbadam ju,tak pricina moze byt aj ina...ale uplne zrejme telesna!
potom su ine stavy:iba POCITY tepla,dokonca horucky,ale iba POCITY.na teplomeri je napr.36,4...kupi si novy teplomer a na novom je tolko isto.keby mu bolo dobre, tak sa tym vobec nezaobera!

psychika1111

ver, ze to zo psychiky moze byt... ked psychika dokaze vyklbit celustne sanky zo skripania zubov, infarkty z panickych atakov, neprestajne triasky a poruchy imunity, tak dokaze aj zvysit teplotu...psychika dokaze vela

hehe1

mrcha, tu je vsetko z psychiky, lebo to tu je samy nevzdelanec a lenivec a pokial ich zakon nebude tvrdo trestat za omyly, tak sa nic nezmeni, pretoze to je mafia, tak, ako su chraneni zlodeji, tak su chraneni aj lekari, ktori beztrestne pacientom uvadzaju do omylov a este na tom aj zarabaju, hlavne plati, ze uroven vedomosti je slabucka, neaktualna a ze moderna medicina a moderne postupy sem ani nepachli.... chce to tvrdu zmenu systemu

mrcha

Zvysena teplota a horucka nemozu byt z psychiky. Ked lekar tvrdi, ze ano, tak je neschopny (prakticky lekar) a treba ho urychlene vymenit za ineho. Staznosti pacienta by nemali byt ignorovane a hadzane na psychiku. lebo to pacienta moze stat aj zivot a lekar sudeny nebude, vsetko sa mu prepecie. Povinnostou praktickeho lekara je hladat vsetky telesne priciny, preco ta teplota vznikla. A nie vysrat sa na robotu a balamutit pacientovi mozog, ze je to z psychiky. Kto to tak robi, od toho pacienti hufom utekaju a do roka a do dna bude mat prazdnu ambulanciu a skoncil, moze predat ambulanciu a ist na ulicu. A nielen to. Nielen teplota, hocucka. Aj ine veci. Bolest hlavy, vracanie, bolest brucha a hnacky, kasel, bolest hrdla, pomocovanie, zapal dasien, bolesti ucha, a tak dalej... vsetko, vsetko telesne ma povod len v tele. Dokonca pacient, u ktoreho sa prvykrat objavila psychiatricka diagnoza ako depresia a psychoza... oboznami s tym praktickeho lekara a jeho SVATOU POVINNOSTOU je hladat telesnu pricinu tohto stavu. Hladat, ci nebola pricina v nadmernom mnozstve prijateho alkoholu, nikotinu, ci sa nepokusil o samovrazdu otravou liekmi alebo niecim (z toho intoxikacne psychozy), ci ma v poriadku vsetko z neurologickeho hladiska, CT mozgu bezpodmienecne dat urobit, vysetrit stitnu zlazu (psychozy, depresie v dosledku hormonalnych vykyvov)... poslat pacienta na gastro a na vsetky mozne odborne vysetrenia k vsetkym moznym odbornym lekarom... a nie, ze zacat ho presviedcat, ze je tazky depkar a ze je psychicky slaby a ze je troska a neposlat ho nikam. Takze ziadne take, ze telesny problem z psychiky. To nemoze byt. Moze byt len take ze psychicky problem (depresia, psychoza) z telesneho niecoho. Dobry lekari to vedia a veci skumaju. Prakticky lekar musi spolupracovat s psychiatrom a odoslat pacienta depkoveho po vysetreniach a ked to neurobi, tak ma zarucene diplom kupeny a medicine nerozumie alebo ublizuje pacientovi lebo mu to financne vynasa a chce mat z neho trosku zavislu na antidepresivach.