Schudnutý kocúrik

Príspevok v téme: Schudnutý kocúrik
Lexi13

Dobrý deň, pred týždňom som si všimla trošku apatické správanie u nášho kocúrika ( asi 4-5 mesačné mača, odhadom). Myslela som si, že len je unavený, ale keď prišla na další deň sestra, tak hned povedala, že ako veľmi schudol. My s manželom sme si to nevšimli, nakoľko sme s ním každý deň. V ten deň sme ho odčervili pastou Procox. Kocúrik sa veľmi nehrnul do granúl, ale zato kapsičku zhltol, takže chuť do jedla má, pije stále rovnako dobre a vidno, že aj má záujem o hru, ale nemá energiu akoby. Aj ho preháňa a trošku ťažšie dýcha. Tak sme išli k veterinárovi hneď, nech ho radšej vyšetrí. Ten zistil, že má teplotu a keď ho počúval, tak povedal, že počuje, že sa mu tažšie dýcha, tak mu dal tabletky Noroclav 50 mg. Už o 2 dni bolo viditeľné zlepšenie, síce nebehá, ale už po špagátiku vyštartuje a vyzerá trošku lepšie. Čo nás ale znepokojuje je, že má dosť veľké bruško oproti tomu aký je vychudnutý. Odčervený ale bol, myslíte že by sa malo odčervenie zopakovať a iným liekom? Odčervovaný bol presne pred 7 dňami. Môže sa stať, že bol odčervený ale to nezabralo? Keď som ho našla pred 2,5 mesiacmi, tak bol kompletne začervený a plný parazitov a bĺch, preliečili ho v útulku a teraz ho mám doma a nechcem nič zanedbať. Budem preto vďačná za akýkoľvek tip a skúsenosť. V pondelok s ním idem znova na kontrolu a toto veterinárovi poviem, ale dovtedy mi nedá mať aspoň pár info zo skúseností navyše. Ďakujem krásne.

Lexi13

Ešte ma napadlo, že po 2 dňoch čo začal brať lieky sa vrátil sám ku granuliam a kapsičky už nedostáva. Hnačka ale ďalej pokračuje. Najskôr som si myslela, že to má z konzerv, ale už asi 3 dni žerie len granule a hnačka mu neprechádza.