Som tucna

pomocnica

Ty si milá...Zasa o mne a o sebe, no žiadna rada, ale okey, že veľryba...Milé... Tak vlastne ja svoje roky nemám, taak vlastne by som asi nad zenou čo si niečo prežila a drží si svoju váhu mala sklanat hlávku, tak sa ospravedlňujem.
Ale máš pravdu, radiť môžeš čo chceš.❤
Tak pekný deň.❤

affreux

pomocnica
Nemusíš mi tu "radiť", akým štýlom mám vyjadrovať svoj názor, keď sa ti to nepáči, tvoja vec, veď som to nepísala tebe, ale zakladateľke témy. Svoju výšku / váhu som uviedla len na porovnanie, a keďže má dievča už v 13tich rokoch 76 kg, v dospelosti bude vážiť koľko ?? 90 kg??
Ja už teda mám svoje roky, ale váhu si udržiavam stále rovnakú ešte od strednej školy. A áno, neviem si predstaviť, že by som vážila o 20kg viac, veď by som sa cítila ako nejaká veľryba :)))

pomocnica

affreux-Súhlasím s MP...Vieš si predstaviť aké by to bolo keby si ty bola v jej veku a povedal by ti niekto ,,To si ale poriadne tlstá!!!!!´´ Akože trochu rozmýšľaj čo píšeš...Nikto nie je zvedavý akú super postavu máš ty, ona si vie veľmi dobre svoju postavu porovnať s rovesníčkami, porovnávať sa aj s tebou nemusí...Toto fórum je o radení, ak si myslíš, že jej váha nie je v poriadku, názor sa dá vyjadriť aj inak, prípadná rada by NEBOLA od veci, lebo je to fórum, kde by si mala radiť...No MALA, MOHLA...Nemyslím to zle, ale dievča je v období puberty, spokojná so sebou asi nie je a týmto jej nijako nepomôžeš.

Zakladateľke témy: No to, že si sa tu odhodlala napísať, je krok v pred. Začni zmenou stravy a keď nie cvičením(vzhľadom na váhu to nemusí byť od začiatku v pohode nárazom veľa pohybu), tak aspoň rýchlou chôdzou, alebo chôdzou, dlhé prechádzky. Možno by nebolo na škodu zaobstarať si psa, ktorý by ťa ťahal po vonku...Nejakého nie malého čo prebehne pár metrov a je hotový a tebe stačí pomalá chôdza, nejakého čo pekne ťahá. Zmeniť stravu myslím vylúčiť sladené vody, zmenšiť dávky pečiva, sladkosti slané taktiež obmedziť a nahradiť ich ovocím v primeranom množstve a veľa zeleniny...NENUDIŤ SA. Nuda je zabijak chudnutia, lebo veľa ľudí keď sa nudí..je. Takže si nájdi vždy nejakú aktivitu, pri tv a takto nejedz a ber si tam tak maximálne zeleninu. Od začiatku nemávaj ani cheat days, lebo by si to mohla využiť na jednodňové prežieranie. Nepozeraj na váhu, ale zmeraj si obvody. Pi vodu, nesladené čaje, alebo keď tak iba medom, ale toho tiež nie veľmi veľa. Neskôr by si mohla zaradiť aj cheat days, raz za týždeň, dva, ale tak, že si dáš napríklad jeden koláčik, pizzu, alebo takto...Vtedy by si ale mala cvičiť. Nie ten deň, ale celkovo. Môžeš si dať, že každý deň urobíš od začiatku 10 drepov,...potom 15,20,40...Ja robím každý deň drepy, akurát už viac a robím tak už dlho a výsledky po čase uvidíš..Musíš ich však robiť správne..
To by bolo na začiatok asi všetko.
GRO:žiadne diéty, nesmieš byť hladná, pitný režim, 5x denne aspoň jedlo, stredne veľké dávky, vylúčiť nezdravé potraviny, pohyb.
Keby si mala otázky, napíš tu.
Veľa šťastia a hlavne sa nevzdávaj, budú aj zlé chvíle, ale

NEVZDÁVAJ SA, ZA VÝSLEDOK TO STOJÍ!

Držím prsty.

„Neprajte si, aby to bolo ľahšie, prajte si, aby ste boli lepší.“
Jim Rohn

„Nikdy nedosiahnete úspech bez opakovaného úsilia.“
Francoise de Maintenon

“Je dobré snívať, ale lepšie je snívať a pracovať. Viera je mocná, ale činy spolu s vierou sú mocnejšie. Túžba je nápomocná, ale práca naplnená túžbou je nenahraditeľná.”
Thomas Robert Gaines

Keď ťa chytí chuť na sladké:

A moment on the lips, a lifetime on the hips.
Moment na perách, po celý život na bokoch.

HLAVNÉ: No pain, no gain.

affreux

Mesačný princ - čože si to chcel povedať, chlapče?
Vyjadruj sa slušne, ako ťa to rodičia vychovávajú ?!!
Radšej si uprac detskú izbičku, ale najprv vypni počítač, len zbytočne míňaš elektrinu.

affreux

To si teda poriadne tlstá !!!
Na porovnanie, ja meriam 171 cm a vážim 56 kg.
Ani si neviem predstaviť, že by som mala o 20 kg viac!