Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mimoriadne časté zachrípnutie, pomoc :-(

Príspevok v téme: Mimoriadne časté zachrípnutie, pomoc :-(
Vi_vien

Dobrý deň, chcem vás pekne poprosiť o radu, čo by som mala ešte vyskúšať a čo zaberá na zachrípnutie.
Minulý rok som prekonala pľúcne chlamýdie, vybrala som asi 6 krabičiek ATB, lebo som mávala časté zápaly hrdla s následným kašľom a zachrípnutím a z krvných testov mi potvrdili spomínanú dg.
Potom som mala 5 mesiacov pokoj.
Pracujem vo veľkom 50 člennom kolektíve na jednom podlaží v jednej kancelárii, kde je sústavne niekto chorý. Pracujem tam už 12 rokov a tieto problémy mám "len" druhý rok. Je mi jasné, že moja inunita je úbohá, ale najviac ma trápi to zachrípnuti, ktoré vždy nastúpi po odznení boleti hrdla.
Lekár mi nariadi kalciové injekcie, prípadne cukríky na cmúľanie, ale zachrípnutie trvá aj 2 týždne či s liekmi alebo bez nich.
Som z toho už vyčerpaná, nevarviac o tom, že pracujem v riadiacej funkcii a som nútená počas dňa veľa rozprávať.
PROSÍM VÁS, nemáte niekto dobrý recept na upokojenie hlasiviek? Ďakujem.

Vi_vien

Lion4515 no to som teda potešená :-(
A ja som si naivne myslela, že po 5 mesiacoch liečby ATB som vyliečená.
Veď mi brala dr. krv a bolo to po liečbe negat.
Vôbec si neviem predstaviť ako budem ďalej fungovať. A najmä kde som vtedy tie pľúcne chlamýdie mohla chytiť. Dovtedy som bola pomerne zdravým človekom :-(
Ale ste zlatí, že ste napísali. Veľmi pekne ďakujem.

Jaja15

Na problémy s hlasivkami nijaká zázračná liečba neexistuje, to ti povie každý učiteľ.....Ak už raz tieto problémy máš, treba obmedziť rozprávanie....Ak sa príznaky zachrípnutia objavia, začni si dávať šumivé Calcium.....Ak je zachrípnutie z namáhaných hlasiviek, malo by to pomôcť , ak z prechladnutia, treba riešiť zápal - vtedy je užívanie ATB namieste....chladímií sa zbavíš ťažko...na imunitu - probiotiká, Imunoglukan (ten je výborný), Wobenzym...tých prípravkov je veľa, poradia ti v každej lekárni, dôležité je brať ich dlhodobo - min.3mesiace...

Angelika3

Jedz veľa chrenu, veľmi dobre čistí priedušky. Ja takto na jeseň robievam cviklu so surovým chrenom na sladko-kyslo, je to chutné a zdravé. Možno príliš blbá a jednoduchá rada, na tvoje problémy, ale ja som si istá, že kde nepomáha lekár, pomáha iba príroda :-)

Lion4515

Problemom su chlamydie... riesit treba tie. Ja mam to iste s hlasom uz roky, musis brat atb aspon rok vkuse, inac ti to neprejde.

poradca9

mozno by si mohla skusit probiotika - pohladaj nejake s obsahom Streptococcus salivarius K12. na iherbe budu urcite lacnejsie.

neviem ci ucinkuju, ale na stranke predajcu je popis, ze vytvaraju spravnu mikrofloru v krku.

inac po tolkych antibiiotikach by trebalo obnovit aj mikrofloru v crevach.

a tou vodou sa asi nema vyznam zaoberat. to iba lokalny spamer spamuje v kazdej teme.

Marosko-n

U nás majú ľudia 430€ príjem a musia byť spokojní a denne pijú BLV-GGW liečivú vodu, ak chceš byť zdravá napíš mi a dám ti adresu, kde sa dá objednať.

sssm

Odid z riadiacej funkcie, aby si nemusela tolko rozpravat. Zober nejaku manualnu pracu, kde netreba hovorit, ale robit.

Vi_vien

Vyskúšam, ďakujem obom za rady.
Maroško - n, žijem a pracujem na východe Slovenska. Môj čistý mesačný príjem je cca 750€. Som si istá, že z toho mega platu na tú vodu určite budem mať ;-)
O tej vode som v živote nepočula, ale snáď sa k nej dopátram. Vďaka.

Marosko-n

Vy v riadiacej fukcii by ste mali denne vypiť BLV-GGW liečivej vody asi 1,5 litra čistej máte dosť financii aby ste mohli investovať do svojho zdravia. Potrebujete Ozdraviť toxické a výrusove telo . Na imunitu niet nič lepšie.

Kycera

Jediný zaručený recept je šetrenie hlasiviek. V práci zníž intenzitu hlasu, doma sa snaž rozprávať čo najmenej. Na Tvoj problém zaberá len Calcium a homeopatikum Homeovox. Môžeš vyskúšať aj liečbu enzýmami, ktoré pôsobia protizápalovo. Inak nebolo by od veci aj vyšetrenie na alergiológii.