Som nestastna

Príspevok v téme: Som nestastna
Mamickaaaa

Dobry den, som mamou 3 deti. 17,15, a 6 . Ide o to, ze so 17 rocnou dcerou sa s manzelom trapime od jej 13 stich rokov Vzdy bola viac problemova, v 13 tich rokoch prisla opita domov, klamala ma., rezala sa, Vzdy ma prosila aby som ju pustala na diskoteky, ze v jej veku vsetci chodia. Tak dovrsila 15 rokov a ja som ju pustala ... Vzdy som sa snazila aby sme mali super vztah co som si myslela ze aj mame. Vela sme sa rozpravali doverovala som jej aj ona mne. Nepacilo sa mi len, ze fajcila a poriadne sa neucila. Tak som jej dala podmienku, ze ak sa nezacne ucit, a bude fajcit, nebude chodit nikde. Ako cas plynul ja som si vsimla, ze aj napriek mojim prosbam aby sa ucila, sa neucila a prepadla v prvom rocniku na strednej skole. Bola som hlupa,vyhresíla ju, ona sa rozplakala povedala mi,ze ma lubi a ja som jej zase vsetko odpustila. Jedine som ju prosila nech na konci roka 1.rocnika strednej skoly neprepadne. Slubila mi vzdy ked dostala zlu znamku ze si ju opravi a ja som jej vzdy doverovala, ale neopravila a prepadla aj na konci roka. S manzelom sme boli nestastni, a tak na jej naliehanie sme jej dovolili prestupit na inu skolu, lebo tato ju nebavi. Boli letne prazdniny vychutnavali si ich a dcera si nasla priatela, bola som stastna, ze mozno sa zmeni, zacne sa ucit, prestane sa opijat a fajcit. Prisiel den,ked sme sa rozhodli ist na dovolenku,doma sme mali sporitelnicku, kde manzel cely rok odkladal peniazky aby sme isli k moru,po rozbiti chybalo 300 euro . Manzel si zapisoval preisttotu kolko tam hadze ,kedzeuz dcera sem tam ukradla peniaze bratovi svojmu/15/.Zostali sme v soku . Po dlhom rozhovore a naliehani sa dcera priznala ze ich ukradla ,vyberala z nej . Plakala som preco nam to robi, kde robime chybu, mala vsetko, byvanie, vreckove, dokonca si aj vodicak teraz zacala robit, sme si hovorili ze ja a ona sme najlepsie kamaratky, o to to viac boli. Teraz som sa dozvedela, ze je stale na diskotekach opita, chodi zase pozaskolu, zatajuje mi rodicovske aby som sa nedozvedela ze nechodi do skoly, pred skolou ide s kamaratkami najskor do krcmi,vodicak ju nebavi ,ze aj tak ho neurobi..... Stale placem,preco mi to urobila, preco? Ked sme jej dovolili prestupit na inu skolu , podporovali ju, vzdy stali pri nej vsetko jej odpustali... Teraz uz sa manzel nahneval a zobral jej vsetko, mobil, zatrhol vychadzky, vsetko... Nadava ako nas nenavidi, bodaj by sme zdochli, a preco? Pre to dobro co sme jej dali?Preto, ze ked vzdy nieco vyviedla sme jej odpustíli? Vycitam si, kde som urobila chybu, ved som snou chcela byt ako najlepsia kamaratka, Syn 15 rocny mi je utechov,on je sikovny, poslusny, a dcera? Ma nenavidi zato, ze sme jej dali a odpustili vsetko

bagramian

je mi luto, ze si nestastna, ale ten moderny pristup k vychove stylom "budeme najlepsie priatelky" nemoze fungovat. Ak vam doslova (nenapisem co) na hlavu, zatial co ste ju prosikali, aby bola dobra a snazili ste sa ju doslova podplatit, aby posluchala, ona to krasne vyuzila a zneuzila. U mna by neposlusne decko zazilo peklo na zemi. A bolo by mi jedno, ci by ma preklinalo, alebo nie.

WHISPER

po tom všetkom ste jej ešte aj vodičák zaplatili???
vynikajúco..
prepadne, kradne vam peniaze a vy ju za to odmeníte..
je to velmi dobra manipulatorka..

mojmu bratovi tiez vsetko dali, vodicak urobil, vyhrazal sa im ze ak mu nedaju auto ze do skoly nebude chodiť.. čo urobili? dali mu auto natankovane... a on štetky navazal po meste , polroka bol zo skoly vyhodený a oni o tom ani netušili...
vysledok je taky ze ma iba zakladne vzdelanie, ale kedze tatko mu pomohol a mamou, zaplatili mu kurzy, tak zaraba za tyzden tolko čo ja za mesiac..a kedze s nimi ije dalej, vyuziva ich dalej...

Sejlou

Ahoj, odpoved je jednoducha. Kamarati na nu maju zly vpliv. Aby zapadla do kolektivu a bola pre nich niekto, robi co robi. To ze vas nenavidi ,nieje pravda. Len ma pubertu. V jej veku som nenavidela cely svet a nik mi nerozumel. To prejde vyrastie s toho. Pre vas je prvorade aby ste boli autorita. Neodpustali. Ja ked som chodila za skolu a ukradla,ako 14 rocna mame 100 sk dostala som slahaka jak hovado. Zaracha a doma sa so mnou ani stolicka nebavila. Dnes uz som dospela, rodinu milujem nadovsetko, mam velky dom , manzela a mamina byva s nami. A ako dieta som jej dala z troch deti najviac zabrat, bola neposlusna, opijala sa, chodila ako trhan, chodila za skolu, ciganila. Mama na mna dala raznejsiu ruku a to ma zmenilo. Dnes som podnikatelka, a hovorim jej ,ze mala mi nalozot viac. Trvalo dlho kym mi z hlavy vytlkla tu pubertu. Treba byt razny, viem to podla seba, neustupny, ked ma zaracha nepovolit, bude skemrat nepovolit, ked bude plakat nepovolit. Chve to aitoritu, aby si vas vazila, teraz ma z vas iba srandu. Musite zmenit postoj ku nej , potom sa zmeni aj ona.

mamickaaaa

Nedopisalo mi prispevok tak sa este trosku vypisem... Ano urobila som chybu, ze aj ked som jej dala zaracha na mesiac, po tyzdni som jej zase vsetko dovolila, ved prisla s placom a slubila,ze uz sa polepsi a zmeni k lepsiemu☹️