ako sa starat o uplne novorodeniatko?

gastanko2016

záleží od toho aké to dieťa bude. Môj syn nebol vôbec náročné bábo, takže som v pohode stíhala a na začiatku mi veľa pomohla aj mamina. Kamoška, tá mala zase nespavé a uplakané dieťa a bola ešte dlho po pôrode vyčerpaná.

pavel y

Postarať sa o novorodenca je často jednoduchšie ako o staršie či dokonca dospelé dieťa, ktoré má "svoju hlavu". Ja mám takmer 75 rokov a s matkou sa v mnohých veciach nezhodneme. Obaja máme na rôzne veci svoj pohľad a tak sa z času na čas aj mierne pochytime. Hovorí, že je to so mnou horšie, ako keď som mal o 70 rokov menej. Ja jej zas poviem, že je prísnejšia ako keď boka mladá. Myslí si, že preto, že je ako 95 ročná najstaršia osoba v širokom okolí , zožrala všetku múdrosť sveta a nikto ju nepresvedčí o opaku.

0vecka

postarat sa o dieta je uplne jednoduche.. problem je len ten ze je to praca 24h denne 7 dni v tyzdni ... ak by to bolo 8 hodin denne a dostal by som rovnako zaplatene tak okamzite menim s mojou pracou

nechcemDeti

sestra ma maleho. obcas pride pozriet aj na niekolko dni....aj to mi staci.
ano, je to naozaj kolotoc.

starnie sa o male babo je jednoduche - v pripade, ze place, tak treba skusat dookola:
-nakrmit
-prebalit
-chce spat
-preobliect-je mu teplo/zima?
-pohrat sa s nim

najdolezitejsi bod: ked vela place a neviem co s nim, tak ho davam mojej mame(tzn. maleho babka), alebo sestre(teda jeho mame) - podla toho, kto je poruke :D
oni to vyriesia.