Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sestra a hygiena

Príspevok v téme: Sestra a hygiena
Timeja16

Ahojte mám problém s mojou 12ročnou sestrou
Nedodržuje hygienu Neumýva sa každý deň, vlasy si umýva raz za týždeň a na svoje intimne partie myslí taktiež možno 3krát za týždeň
a ked je na wc tak sa vôbec neutiera na malej a na velkej všeliako a tým pádom si do vagíny zanesie hovno(sorry za škaredý výraz)
A bojím sa že za chvilku dosane aj menštruáciu a to už fakt neviem ťo bude robiť
Takže chcem sa opýtať že čo jej mám povedať ako jej to vysvetliť?
A ako jej to povedať?
Dakujem Timea

WHISPER

12 ročná? to je 7dmačka, o 3 roky už bude na strednej, tieto zaklady by mala ovladať, ak to nevie tak rodičia urobili chybu pri vychove, ked sa učí male soplave decko v predškolskom veku ako si má utrieť riť...

ale čo sa týka vlasov a umyvania raz za týžden, to je moja zlatá uplne v poriadku..

mne to príde ako FAKE téma, nad odpovedami si bude honiť nejaký uchyl... lebo nepíšeš kolko máš rokov, ked máš 15+ to by si už mala vedieť vysvetliť alebo 100% mate internet však?
otvor stranku o menštruacii a daj jej si to prečítať...

pomocnica

Ahoj Timka.❤
No takže. Pýtaj sa kľudne ja som trpezlivá dosť. Pekné, že to riešiš a že sa zaujimas. Aha chápem.
Začni zvoľna, že by si sa s ňou chcela o jednej veci porozpravat a dať jej rady. Povies, že si si všimla, že sa nesprávne utiera keď je na záchode, že pre jej zdravie by to mala zmeniť, vysvetli jej ako to je správne. Ďalej prejdi na to,že hygienu treba dodržiavať a starať sa o seba, že sa treba pravidelne umývať, spýtaj sa jej(akože nevieš) ako často sa umýva...Keď ti povie, poraď jej čo by mala zlepšiť a pridaj, nech nezabudne že tam dole sa ma umývať tak a tak a nie tak a tak. Povedz, že keď sme už pri Tom, tak by som ti mohla povedať už aj o menstruacii, vysvetli jej, čo je menštruácia, že možno ju po nejakom čase dostane tak aby predbežné vedela(možno už vie a uľahčí ti to...), že to majú všetky ženy a baby na svete, že je to prirodzené, že ak by ju bolelo brusko, podbruško niekedy, tak nech ti to povie, alebo keď by na papieri videla krvavý fľak, prípadne na nohavickach. Aby mala dôveru v to,že sa na teba môže obrátiť v tomto smere. Zatiaľ jej to staci vysvetliť aby vedela tie základné veci, keď ju dostane už, tak si na to sadnite ako ženy a porozprávajte sa o Tom už predciznejsie. V tomto ťa zatiaľ ani nemusí poslúchnuť, okrem teba neviem na akú ženu by sa v tomto obrátila, mať nejaké info je dobré, ohľadom hygieny by ťa mala poslúchnuť, lebo je to v prospech jej zdravia, to jej aj vysvetli.
Zatiaľ toľko.❤ Veľa šťastia.

Timeja16

No preto to riešim lebo som v domácnosti ostala sama žena(dievča)
No a párkrát som bol pri nej ked sa kúpal a musím priznať aj ked bola na wc ale nie naschvál no to je jedno ale som ju videla taktiež som ju videla aj sa párkrát umývať
1.Netuším ako mám začať?
2.Ćo jej mám povedať?Ako?
3.Ako jej povedať a vysvetliť menštruáciu
4.Neviem či ma poslúchne
Ak by si bola taká zlatá a pomohla mi
Určite sa ešte budem niečo pýtať tak bud trpezlivá
A prosím pomôž mi
Timea

Mesačný princ

Inak časté umývanie škodí a hlavne umývanie mydlom alebo inými prípravkami. Tak isto si umývať vlasy denne neprinesie nič dobré. V konečnom dôsledku bude oveľa zdravšia, ako ty, pretože si zvykne na prirodzené baktérie a vytvorí sa jej silnejšia imunita. A aj vlasy bude mať krajšie a hustejšie :)

pomocnica

To ma mrzí.
Prvá vec. Odkiaľ vieš, ako sa umýva, utiera...? Akože chápem, že vieš kedy ide do sprchy, ale ako vieš, čo tam robí a ako vieš či a ako sa utiera na záchode?
No určite jej to povedz, že by si sa s ňou chcela porozprávať a vysvetli jej to, pekne, milo, prípadne o menštruácii jej môžeš niečo vysvetliť, lebo si sa rozhodla prijať ju predčasne do ´´KLUBU ŽIEN´´´...