Odísť preč na ostrov

Príspevok v téme: Odísť preč na ostrov
ModraObloha

Zdravím, chcem sa spýtať len tak zo zvedavosti pár otázok ohladom témy - odisť na ostrov

Uvažovali ste niekedy nad tým skončiť tento život podla pravidiel a zákonov a odísť niekde preč na ostrov kde je to všetko ešte v dobách kde ludia žijú viac harmonicky z prírodou, váša práca by bola zaobstarať si potravu a postaviť nejaký jednoduchý domček a žit tam? Žiadne starosti atď.. ? (ja viem že to není ako v rozprávke nemusie mi pisat že to vidím ružovo)

Poznáte nejaký web,organizaciu kde sa da o tomto dozvedieť niečo viac ? Prípade nejaké videa ludí čo to skúsili alebo tak... ?

Čo si o tomto myslíte ma to cenu? Ist timto smerom ? Osobne som mladý nezažil som zas až tolko, takže moje rozhodnutie není zrovna založené na tom že sa mi nepáči ale proste mam rád prirodu a život v spojení prirody by ma celkom bavil, som typ ktorý nema moc rad rutinu, a keď dalej zistujem ako to tu je tak nemam ani moc chuť, ja viem že táto doba je skvelá (viac menej) máme všetko, stačí si zarobit a môžeš mať všetko, peniaze>život.... pre mna peniaze až taku hodnotu nemajú cennim si život ale viem že su potrebné a netreba bezmyšlienkovo vyhadzovať.... je fajn že mame technické vymoženosti spotrebiče čo všetko ulahčujú.. zdravotnictvo, "v podstate tu mame mier" je to dost povrchne povedané ale áno na slovensku sa nedeje nič podobné ako v zahraniči (zatial klop klop) no mne sa to aj tak nepáči ja mam na toto všetko svoj vlastný názor.. žijeme ako roboti... podla predpisov pravidiel... ked sa ti nepači tak bud na ulici.. tento pohlad je dosť lahostajný ja viem že treba byt šikovný a tieto veci.. nevzdávam sa ani nič podobné.. len ja to berem kus z inej stránky.. niesom zrovná velmi zdravý.. ale zdravotnictvo a chemiu celkovo neuznávam a tadial cesta nevedie.. to zistí každý kto bude mat väčši problem.. :) to iste potraviny.. ludia si myslia že ako sa mame fajne... a pritom zabijaju sami seba lebo jedia s prepačenim sračky.. robime za mizerný plat len aby sme mali čo do huby a aj to čo jeme je k hov... a už ked sme chorí tak proste prašok do konca života.. pečen fuč a ste zákazníkom potravino-lekárskej spoločnosti do konca života.. ja viem že to možno znie ako názor debila čo sa nehal zmanipulovať ale ja to mam tak trochu vyskušane aj na sebe.. prišiel som si tu po názor ale neviem to napísať inak, chcem aby ste to trochu chápali aj s mojho uhla pohladu. Ako samozrejme zdravotne problemy si chcem vyriešit len nie cestou zdravotnictva.. proste v tom nevidím cestu.. tak zaujimal by ma váš nazor? ja v poslednej dobe o tomto často uvažujem, nemusí to byt ostrov.. stači mi proste jednoduchší život pre jednoducheho človeka.. nepotrebujem sa materialne uspokojovať aj ked teraz musím priznat dost častu stravím za PC. Ďakujem prajem pekný deň.

0vecka

podla mna je to blbost... tiez som mal v puberte podobne napady ale cim viac info si clovek zistuje tym viac prichadza na to ze je to velmi narocna vec.

Nasa spolocnost poskytuje imho relativne dobre podmienky. Ak sa ti nepaci tak by som max kupil nejaky pozemok par desiatok km od nejakeho vecsieho mesta a mozes skusit do akej miery je rozumne sa osamostatnit. Podla mna ma zmysel sa osamostatnit do urovne nap rodinnej firmy, teda zit do urcitej miery oddelene ale stale poskytovat produkty a to co clovek nevie spravit jednoducho sam kupovat. Inak stroskotas napr ked ta rozboli prvy zub.

nnnuuu

Zober si to tak, že na takom ostrove by si sa namakal ešte viac ako v tejto civilizovanej spoločnosti. Celý deň by si zháňal potravu, možno by si nejedol sračky, ale občas by si asi nejedol nič. A čo by si mal z tej prírody? Uvedomil by si si vôbec, že je okolo teba nejaká príroda? Najskôr asi nie. Ak by si bol celé dni v tej prírode, tak by si možno zdivočel a bol by z teba divočák, vrátil by si sa medzi ľudí a nikto by nechápal tvoje správanie. Možno by také správanie človeka - half man - half beast niekomu imponovalo, ale nie všetkým! To máš ťažké s tým všetkým, s filozofiami a peniazmi a prírodou a vzťahmi a neviem čím všetkým ešte...