lumbalgia-bolesti v krížoch

janík

na odstránenie bolesti chrbtice(ktorej koľvek časti),podľa mojich skúsenosti najlepšie učinkuje akupnktúra-u krátko trvajúcich bolesti stačí 1 až 3sedenia, u dlho trvajúcich bolestí treba vic sedení

Evula

Ja mam dotaz, ci sa mozu davat masaze pri bolestiach chrbtice, predovsetkym v dolnej casti-krize, a este k tomu ked je chrbtica operovana. Na masaze chodim ked je vsetko ok, teda ked ma nic neboli, ale su dni ked nemozem robit skoro nic. Mozu mi masaze uskodit alebo pomoct?

donci69

Dobry den.Počul som novú metodu okolo liečby hernie disku l4-l5,ktorá spočívá o injekcií podanej cez CT do platničky.Nevie my niekto poradiť,alebo či už niekto počul o tomto zákroku?V Dun.Strede sa to teraz bude rozbiehať a vraj to bude preplácať čiastočne poisťovna.

Mária Nagyová

Vyše poldruha rokom mi zistili torticollis spastica, botulotoxín mi aplikujú vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch. Tento rok som dostala dve dávky, pri poslednej návšteve mi primár neurologického oddelenia povedal, že na tento rok mám kvótu vyčerpanú, najbližšie mi ju môžu aplikovať v novom roku. Mám nesmierne bolesti, súrne potrebujem ďalšiu dávku ale potrebujem Vaše potvrdenie, že liek preplatíte. 35 rokom pravidelne platím nemocenské dávky, stav sa mi zhoršuje , iná forma liečby neexistuje, iným, túto injekciu aplikujú každé tri mesiace, v mojom prípade sa vyhovárajú na poisťovňu. Prosím o Vaše vyjadrenie.
Druhá nepríjemná situácia nastala, keď som chcela navštíviť neurólóga a bola som odbitá, že im dávate slabé kvóty, najskôr ich môžem navštíviť v októbri, nakoľko na tento mesiac je už kvóta vyčerpaná. Ako je to možné, že pacient sa nikde pravdy nedovolá. Mám stále bolesti, hlava sa mi vytáča a všade ma odbijú, kde sa pomoci dočkám. Žiadam o odpoveď. Mária

ika

V prvom rade trena navštíviť neurológa, ten určite doporučí liečbu liekmi a rehabilitáciu, alebo možno aj špeciálne vyšetrenie CT alebo MR, pokiaľ sa nerozhodnete navštíviť lekára tak ja mám veľmi dobrú skúsenosť z elektrickým vankúšom, čiže vyhrievanie suchým teplom, aspoň 2x dene po 15min., alebo fénovanie teplý vzduch na kríže aby prúdilo a potom hne´d do tepla.Neprechladnúť!
Ja som po operácii L-4, L-4/5. Mne pomohlo aj po operácii cca 2roky epidurálny obstrek, bolestivý ale pomohol.