Ako v škole cvičiť počas menštruácie?

Príspevok v téme: Ako v škole cvičiť počas menštruácie?
frufru

Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať ako riešite cvičenie na telocviku? Konkrétne dievčatá so silnejšou menštruáciou. Nerozumiem ako to že všetky moje spolužiačky cvičia napriek menstruacii. Už sa mi neraz stalo že som pretiekla a to som mala vložku a ani som sa poriadne nehybala! Učiteľ nas núti cvičiť aj napriek chorobám a podobne a samozrejme je mi to aj trápne mu hovoriť nieto este pred chlapcami..tampon mať nemôžem je mi to nepohodlné a potom ma celý deň svrbí posva,rovnako aj kalisok. Prosím, co mam urobiť?

Bnb

1. Kúp si iné vložky, ja používam tie always ružové, sú super podľa mňa, samozrejme každému vzhovuje niečo iné, tak potom treba skúšať dalšie.
2.Vybav si ospravedlnenku od lekára, ked ťa bude nútiť tak o tom povedy jednoduche mamke, nech sa posťažuje na vedení a telocvikár by mal sklopiť uši :)

Cariboo

frufru, ospravedlnenku si vypytaj bud od rodicov alebo od lekarky, a telocvikar ich jednoducho MUSI AKCEPTOVAT! ked nie, tak jednoducho v tie dni necvic. Zalezi od toho ci mas aj bolesti.
Nechap to zle, nechcem ta navadzat aby si sa kvoli svojim dnom ulievala z beznych povinnosti, ale ak mas kvoli tomu velke problemi, obrat sa na maminu alebo doktorku.

Bubliii

Tak ja by som sa v prvom rade prestala ľutovať. Menštruácia je úplne normálna veci a nemá ti zasahovať do života, ani tá silnejšia. Keď bude treba doma navariť, popratať, postarať sa o dieťa, budeš ležať s vyloženými nohami, že ja mám menzes, nemôžem? Blbosť. Treba ju akceptovať, čím skôr, tým lepšie.
Druhá vec, cvičíte 2x do týždna, menzes je 1x za mesiac, takže nech počítam ako počítam, tak ti môže výjsť maximálne 1-2 nepríjemné telesné za mesiac.. to sa nedá vydržať? Nechce sa mi veriť, že by ste tam robili nejaký vrcholový šport.
A po tretie, zrejme je problém aj s oblečením. Skús väčšiu vložku, pevnejšie nohavičky a nohavice. Proste aby všetko držalo na svojom mieste, žiadne plandáky.
Pokiaľ máš pocit, že máš naozaj nezvyčajne silnú menštruáciu, je namieste navštíviť lekára.
Necháp ma zle, sama mám dosť silný menzes s bolesťami, ale obmedzovať sa kvôli nemu tak to nie. S krámami či bez, všetky dni fungujem rovnako.