co vam pomaha v boji so socialnou fobiou?

Príspevok v téme: co vam pomaha v boji so socialnou fobiou?
smutna02

ahojte... cely svoj zivot trpim silnou socialnou fobiou zacalo to tym ze nas v detstve otec tyral a pil potom som nemala stastie na kolektiv a na skole ma sikanovali a vysmievali sa mi teraz som uz dospela zena chodim do prace ale mam fobiu s ludi je pre mna utrpenie ist sa napriklad riaditela nieco opytat alebo ist nieco vybavit do inej kancelarie plnej kolegov...tieto situacie sa vam mozno budu zdat fakt smiesne ale naozaj ten kto ma tento problem ma pochopi. Myslela som si ze ked budem v praci medzi ludmi tak sa to casom zlepsi ale zda sa mi ze mam cim dalej viac strach ... ako sa dam s tym bojovat? pomohli vam napriklad lieky na ukludnenie?

WHISPER

treba to riešiť so psychologom , napočítat v duchu do 10, mysliet na niečo ine ja neviem napr. "nebo je modre, trava zelena.." a predstavujem si to... ked ma pochytí panika ked stojim v rade pri pokladni.. tiez som mala take ze problem ked som mala ist niečo riesit alebo mám ist na urady niečo riešiť... trasie sa mi hlas, zabudnem aj aky je den, neviem sa vykoktať že čo chcem... naučila som sa to hned otočiť na žart, ze ked sa neviem vykoktať, stichnem, poviem si v duchu "klud" usmejem sa lebo už mi to pride smiešne to moje koktanie, ..
treba odvratit pozornost, komunikovat, musíš sa premocť...

...ja zvyknem povedat niečo potom sa citim lepsie, napr. poviem uradnicke ze som sa ponahlala z práce aby som sem stihla prist vybavit tak z tej rychlosti sa ani vykokať neviem... a zvykneme potom aj reč prehodiť, ona mi napr,. povie ze to pozná, ze sa jej to tiez stáva... a hned sa citim lepsie..

skus tak... a ziadne lieky.. ak na dalsi den potrebujes niečo ist riesit do kancelarie, tak si kludne nacvic co budes hovorit... potom sa budes lepsie citit...

Nelligrey

Ahoj mne trochu pomáha psychológ a jeho rady- v realy ai rozober situáciu, coho sa bojim? Co sa mi moze stat? Stane sa to a co? Vtedy sa vacsinou strach zvykne trochu zmierniť az rozplynut. Pretoze nase obavy su iracionálne , nejde nam skutocne o zivot , mozog si to zle vyhodnocuje , takze hlavne to mslenie a predychavat nádych nosom a dlhy výdych ústami cez mali otvor len skus:)

Killmeplease

Alkohol, mne pomáha veľa alkoholu. A tiež antidepresíva. A ich kombinácia s alkoholom. Dúfam, že ma to odpáli čo najskôr, už mám tohto sveta plné zuby.