Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Ako sa rozhodnúť?

Príspevok v téme: Ako sa rozhodnúť?
success_1

Dobrý deň, mám 16 rokov a venujem sa karate. V poslednej dobe toho bolo na mňa naozaj veľa - osobné problémy, veľké zdravotné problémy v rodine, zlé prostrie a pod. Som silná osobnosť, viem prijímať rany, či už fyzické alebo životné. Môj problém spočíva v tom, že po 10 rokoch trénovania, súťaženia, úsilia a driny už nemám absolútne žiadnu motiváciu. Stručne k veci - mala som možnosť ísť na MS, o čom mi však nikto nedal vedieť a nič sa nezrealizovalo, zamozrejme ma to úplne položilo, ale už som sa z toho ako-tak dostala. Toto iste mi spravili minuly rok s ME. Nie som konfliktný typ, ale tých ľudí, čo so mnou trénujú až na 1 výnimku neznášam. Robia mi napriek, urážajú ma, klamú a pod. Ako keď deti v škole nemajú radi svojich múdrych a snaživých spolužiakov. Ubíja ma už len pohľad im do tváre. Na každý tréning idem s odporom a nechuťou, nevidím v tom žiaden zmysel. Pohár trpezlivosti sa za posledné roky naplnil doplna. A teraz sa pýtam Vás - čo mám robiť? Mám sa po 10 rokoch na všetko vykašľať a skončiť ako 90% ľudí, ktorí po prechode zo žiackych do juniorských kategórii skončili alebo mám ďalej trpieť a ešte zhoršovať svoje psychické rozpoloženie? Alebo tu vidíte aj inú možnosť? Za všetky odpovede vopred ďakujem.

Bubliii

Ahoj, ja netrénujem nič takéto :) Ale nedá sa ti prejsť do iného klubu alebo k inému trénerovi? Ty sama asi túžiš ísť na majstrovstvá a robiť karate profesionálne. Ale takto budeš môcť fungovať ešte koľko, možno ďalších 10 rokov? Alebo 15? Neviem, dokedy je limit vrcholových športovcov. A potom prídeš na rovnaké rozcestie ako si sa teraz ocitla - čo ďalej robiť? Preto je fajn mať nejaký záložný plán. Ak chceš súťažiť profesionálne, zameraj sa na to a podnikni k tomu aj nejaké kroky. Ak nie, nechaj si karate ako "koníček" a vrhni sa na niečo iné. štúdium, práca, hocičo. Možno raz budeš aj ty trénovať deti :)