Je devatrocny rozdiel medzi partnermi vela?

Angelika3

Ja sa čudujem, že to vôbec tak veľmi riešiš..... to vôbec neni nejako veľa, tých 9 rokov. V pohode. Poznám také páry a čo ako. Zrejme je už aj zodpovednejší, než mladý chalan a naopak, na tebe ho priťahuje aj tvoj mladší výzor. 9 rokov je ešte v rámci medze. Ja to vidím ako výhodu.

Biela Kobra

Ak ho ľúbiš a rozumiete si, nie je čo riešiť. Vek vo vzťahoch sa preceňuje - iste, nájdu sa rozdielne body (počúva inú muziku, má iný názor na peniaze a pod.), ale jednak takéto rozdiely môžu prekleňovať aj spolužiaci, druhak oboch partnertnerov môže obohatiť prehľad a záujem toho druhého.
Na veku nezáleží. Záleží na tom, ako ste ochotní a schopní sa navzájom prispôsobovať a obrusovať si hrany tak, aby to nebolelo, ale aby to bolo prínosom. Mám 70-ročné kamarátky, s ktorými si rozumiem, mám 30-ročné kamarátky, s ktorými si rozumiem. A môj muž je o tých 9 rokov mladší a sme spolu už 20 rokov.

krkovicka

Zalezi od zdrav. stavu vas oboch, ak nemate zdrav. problemy a drzite si kondicku, zdravo sa stravujete nemal by byt problem ale ak jeden z vas zije nezdravo tak v veku cca 50 rokov to citit budete. Ale je mozne ze teraz ste zdravi a jeden z vas vazne ochorie alebo utrpi uraz. No poznam muzov aj zeny co na svoj vek vyzeraju dost vitalne a zdravo a clovek im tipuje aj o desat rokov menej.

Eania

Tweety, dakujem ti za prispevok. Mas pravdu, zalezi od ludi a dovod preco sa pytam je, ze som vo veku, ked staci urobit jeden chybny krok a cela moja buducnost je v haji. Je dolezite s kym si zalozim rodinu, aby potom netrpeli hlavne deti. Moj priatel sa teraz javi ako vazny a dostojny clovek, no tiez nie som ziadna naivka, aby som sa bezhlavo rutila do vsetkeho len preto, ze ho milujem. Kolko zien sa uz tak spalilo a potom plakali, "kde som mala hlavu"? Samozrejme, ze budem pocuvat svoj instinkt a casom si priatela "otukavat", len robim jeden vseobecny vyzkum, ci vobec existuju stastne pary s vacsim vekovym rozdielom.

Marosko-n

Keby si ho milovala čistým srdcom nepísala by si tu také pochybnosti.
Asi ti za to až tak nestojí hoci je úžastný !!!

tweetie

Eania, ak by som to brala cisto len vek a vztahy okolo, tak napr. moji rodicia maju rozdiel 8 rokov a bolo to citit v rozdielnych nazoroch na sposob zivota. Osobne, keby sa takto spravali cudzi ludia, tak rovno poviem objektivne, ze si mali hladat partnera s podobnym vekom, len pri vlastnych rodicoch sa to hovori tazsie. Ale zasa poznam i 1 manzelsky par, kde je rozdiel medzi nimi tusim 12rokov a maju 2 pekne deti a vyzeraju ako stastny par.
Taktiez poznam i zname, kt. tiez si v zasade hladaju vzdy starsich muzov, ale tak zial tu to je skor z inych dovodov a dokial sa o nich ti starsi staraju, tak vsetko funguje. Len ktovie, co by sa stalo, keby sa zobrali a zrazu by sa od tych znamych vyzadovali aj nejaku povinnosti :).
Ale osobne si skor myslim, ze podstatne je, aby ste mali podobne nazory na zivot-sposob zitia, sposob travenia volneho casu, pripadne neskor co planujete do buducna... Ak sa v tomto zhodnete, tak neries vekovy rozdiel, ved beztak cas ukaze, ci dokazete spolu fungovat alebo nie :).