Čo si myslíte ?

Akonato

btw ocistec maju len katolici. Evanjelici maju len nebo a peklo. Samovrazda je stale vrazda - jeden z najtazsich hriechov - logicky by malo nasledovat peklo. ale za istych okonosti moze prist aj k odpusteniu hriechu tak aj samovrah ma zrejme sancu dostat sa do neba hocijak sa to zda byt neuveritelne

YY4RcbB2

Najprv musím niečo povedať "pomocnici": myslenie u mňa je v rovnováhe.
A teraz: nijaká automatika v takýchto veciach nemôže prebiehať. Očistec alebo úplné zatratenie za samovraždu? To sú veci, ktoré možno sú a možno vôbec nie sú. Nikto to určite nemôže vedieť, tomu môže iba veriť. Čo je dôležitejšie, je to, že sa táto samovražda udeje tu, na Zemi, v konkrétnej spoločnosti konkrétnych ľudí - z ktorých nie všetci majú dobré úmysly... a samovražda nahráva zlu, zlobe, čiernej mágii a jej pôvodcom. Pre toto očistec, zatratenie, ako to inak povedať?
Napísané je to aspoň trochu zrozumiteľne?

Mesačný princ

Druhú šancu dostaneš, ale bude veľmi ťažký ten život, čiže bude to podľa mňa ešte horšie, ako je to teraz. Preto žiješ taký život, aby si ho nejako poriešil a aby si to mal v budúcnosti ľahšie.

pomocnica

Myslím, že príliš myslieť nie je dobré. Ale tiež si myslím, že každý, kto prehral boj so samým sebou by mal dostať v budúcich životoch, ak také sú, druhú šancu. Nerieš osudy iných, bude ako má byť.