Bilingválne/Evanjelické gymnázium BB skúsenosti

Príspevok v téme: Bilingválne/Evanjelické gymnázium BB skúsenosti
Elis123

Ahojte :) Chcela som sa opýtať, že či nemáte niekto skúsenosti s bilingválnym gymnáziom konkrétne s tým v BB. Chcela by som vedieť, že či sú skúšky veľmi náročné pretože chcem tam ísť z 8. ročníka. Hlavne z čoho všetkého sa píšu. Viem že určite sa tam píše zo SJL aj MAT ale aj z jazykov ? Učenie a jazyky mám úplne v malíčku a stačí sa mi všetko naučiť iba v škole pred hodinou. Ku tomu mi jazyky idú a bavia ma :) Potom by som sa chcela opýtať na ľudí ktorí tam chodia. Že či sú to fakt takí ktorí majú záujem sa vzdelávať a nevysmievajú sa niekomu kto sa lepšie učí, že bifľoš. A ako veľmi to je potom náročné to učivo či sa tam učí aj po nociach :D Za všetky informácie ďakujem :)

jamirko

Takto o tom tvojom gymnaziu v BB nic neviem viac o bratislavskych skolach by som vedel avsak len z pocutia. Ale co som pocul tak dobre referencie a to velmi dobre ma cirkevne gymnazium Matky Alexie v Bratislave. Len si treba zistit ci by tam dali internat pre nebratislavskych lebo to neviemuz. Keby ano mas po starosti Na velkej väcsine gymnazii je system skusania v skratke taky, ze ked je nove ucivo na zemepise Brazilia a teba byvyvolala zemepisarka odpovedat tak ti nasuka myjavsku pahorkatinu (ucivo spred roka a pol) a davaj. vsak ale hovno vie z myjavskej pahorkatiny ten co si cez prestavku precital Braziliu. Ten akuratlentu Braziliu moze vediet a ine nic. Prestavka trva 5minut za ten cas sa neda naucit cela kniha doslova naspamät. alebo aj tri knihy ked si tretiacka Tto iste dejepis nove ucivo nech by bol pad komuzizmu v cssr. Ale tebe je prd platne ze ho vies na jednotku lebo si si ho precitala cez prestavku ked tebe dejepisar nasuka hanibalovo povstanie a davaj. Skratene, skusaju na gymnaziach zo strasne starychlatok, co musi ziak vediet ako nove. Na zakladnych skolach ale nie. Velmi sikovny a talentovany ziak ako si ty potom si nezvykol ucit sa doma. Lebo sa nemusel na zakladke uct doma a stacilo cez prestavky raz precitat len nove vies mas jednotku dovidopo. A prave Gymnazium Matky Alexie je asi jedno z mala dobrych. Vraj tam maju system skusania taky ako na zakladke. Teda nemorduju chudakov ziakov s tri roky starymi latkami aby ieh vedeliako novee.Teda sikovny a talentovany co si nezvykol na zs sa doma ucit nemusi sa ani na tomto gymnaziu, staci mu cez prestavky raz precitat nove jednotka sadaj dobre.Ale na inych gymnaziach by take stvorky trojky chytal ze by sa z toho nespamatal chudacisko. lebo byho furt len zo stareho skusali a tri knihy z troch rocnikov aby vedel ako nove nehnevajte sa to je moc. tak len co som pocul nechodil som na gympel nemam nato. ale strasne nadavali gymplaci vseobecne na system skusania gymnazialny len tolko som chcel. Ty ako pises ze si sikovna a velmi a ozaj ze talent, no nech sa ti nestane ze aby si na gympli mala trojky stvorky len pre debilny system skusania jaky tam maju na skoro vsetkych gymploch. Len o tomto jednom gympli viem co pisem ze ma normalny system jak na ZS. na inych gymploch len kto sa hodiny uci doma cize opakuje stare latky do nemoty ma ciste jednotky nech by zrovna debil bol a ostatni aj vlemi sikovni s talentom trojky stvorkyh chytaju jak nic. lebo nezvykli si na zs sa ucit doma tak na gympli uz je neskoro menit svoje zvyky pretvarat charakter.