Prestup na inú školu

Príspevok v téme: Prestup na inú školu
Majka9931

Ahojte. Mám taký menši problém, teda možno je väčší. Už asi od konca prvého pól roka na SŠ som si začala uvedomovať, že ma to nebaví. Konkrétne študujem dizajn - najprv ma to veľmi bavilo, bola som mimoriadne spokojná s kolektívom a aj so školou. No ale čudovala som sa, že je to až príliš úžasné, až ma to dotiahlo na myšlienky, že ma to vlastne ani nebaví. A kde je ten problém? Poviem to asi sebecky ale na základke som vôbec nebrala nič na ťažku váhu teda, bolo mi tam všetko jedno, a bola som len rada, kedy už pôjdem domov. A takéto boli aj moje študijné výsledky. Prechádzala som z ročníka do ročníka len tak tak so štvorkami.. Áno, hanbím sa za to. Ale mna vôbec nič nebavilo, nevenovala som tomu žiadnu pozornosť, a ako som písala, mne to bolo jedno :/ Bolo mi jedno na akú strednú pôjdem, mala som to na háku. Možno som bola ešte príliš detsky blbá, že som si to neuvedomovala.. A teraz? Učenie ma začalo baviť. Moja škola ma nudí, a ťahá ma to na gymnázium, ale už si asi hovoríte že som na toto mala myslieť omnoho skôr.. Tak moja otázka znie, je to ešte podľa Vás nejak možné? Prijali by ma niekde? Začala ma baviť slovenčina a dovolím si povedať že angličtinu už ovládam dosť dobre. Skôr by som chcela ísť na bilingválny odbor.. ale to už asi veľmi idem dopredu.. Nemám s tým absolútne žiadne skúsenosti, a ani vo sne by ma nenapadlo, že sa takto "zmením". Momentálne pôjdem do druhého ročníka, a predstava, že sa mám opäť učiť niečo, čo ma tak náhle prestalo baviť, ma ničí. Cez prázdniny som mala čas na to premýšľat', a dospela som k záveru, že by som fakt chcela prestúpiť. Mala som aj stavy úzkosti, zo stresu, ktorý som si tým vyvolala. Tak prosím, poraďte mi, čo mám robiť a či je to vôbec možné. Budem vďačná za kazďu radu. Dúfam, že Vám nebudem znieť úplne blbo, a áno viem, že som na to mala myslieť skôr..

nsns

Tak bilingválne gymnázium je naozaj iba sen...
A záležalo by na aký gympel by si išla, niekde by ťa možno aj zobrali.

Majka9931

L93 - no, áno, ja viem, že si za to môžem sama, že som si to takto skomplikovala. Ale mňa na základke učenie nebavilo - a zrazu na strednej, ma to začalo baviť. Z troják z angličtiny mám zrazu jednotky, ostatné (neodborné) predmety, ktoré boli na základke, ma zrazu začali baviť tiež. SJL mám zo 4 na 2, a proste na vysvedčení som nemala žiadnu štvorku. Dosť som sa zmenila po tejto stránke, preto sa moje zmýšľanie presmerovalo na niečo, čo je ako vravíte, už nemožné :/ Ale ďakujem za odpoveď! :) asi sa s tým už len musím zmieriť.. a čo sa týka iných odborov, nič by ma asi tak nebavilo ako to, čo študujem.. teda len to vysnívane gymnázium :D

L93

Ajajaj, gymnázium? So štvorkami? Nakoľko na gympli sa berie do úvahy najmä priemer známok z vysvedčení na ZŠ... odpoveď je hádam jasná. Neviem, neviem, na aké odbory by ti v prípade tvojich známok dovolili prestúpiť...

pavel y

Na základnej škole si prechádzala "len tak tak" a teba to tahá na gymnázium ? Hmmm... A v koľkatom ročníku si na aktuálnej SŠ ?