akne

anicka

Ja som mala akne este ako 32r. ale kozna mi predpisala Roacutanne a odvtedy nemam vyrazky. Je to take troska svinstvo(vytrpela som si svoje) ale pomohlo.

RNG

Akne su zvnutra. Sposobene su chorobne zvysenym vylucovanim hlavne tukov z tukovych zliaz(sebum)
Ked ma telo prebytok tukov v obehu, hlavne takych, ktore nepotrebuje(znicene, spalene, zoxidovane), zintenzivni to vylucovanie cez tukove zlazy, teda zhorsuje akne.
Hlavna pricina akni je ale hormonalna premena testosteronu na dihydrotestosterom, ktory chorobne zvysi aktivitu tukovych zliaz(sebum), a ked sa tuk nestaci vylucovat alebo stvrdne v kanalikoch(specificky prehriate rastlinne tuky polymerizuju- vid olejomalby), vytvori sa tam hrcka, kde ked sa dostanu bakterie sa premeni na hnisave lozisko

***

urcite sa netreba prepchavat mastnym a sladkym a pchat do seba nezdrave veci predsa zla strava vpliva na organizmus a to sa moze odrazit i na zlom vzhlade pokozky taze to je 50% na 50 %

ccc

no a samozrejme prehnaná hygiena s agresívnymi odmasťujúcimi prípravkami..to tiež nie je žiadne víťaztvo..takže neprehánať to s tou hygienou

poliewoocka

Strava vplyva na akne len ciastocne-cokolada a citrusy-to ale nebolo vedecky dokazane.No najviac vplyva konzumacia mastnych jedal-mastne maso ako odpoved na otazku-,stres,zla hygiena,vlhke a teple prostredie idealne na mnozenie papulopustulogennych bakterii a este geneticke predispozicie..pomaha jest vela ovocia a zeleniny ako detoxikacia organizmu,pravidelne cistenie,dobra kozmetika,slniecko ktore ma kamuflazny efekt a UV luce vysusuju mastnu pokozku a nicia bakterie sposobujuce akne.Pravidelny peeling je tiez zarukou k uspechu

ccc

dlho sa tvrdilo, že strava na akne vplyva, ale nie je to pravda..nema s akne nic spolocne..ale zracionalizovat stravu by ti neublizilo..ale kôli inym veciam, nie kôli akne

elwin

samozrejme ze strava vplyva na akne, pokial sa denne pchas mastnym a sladkym tak sa necuduj ze mas potom vsade vyrazky...

6cvoki9

tak o tomto som ete nepočul žeby potraviny nato nejak vplivali jedine ti poradim umyvaj si tvar viac krat denne a nie len rano a v noci a neboj sa slniečka nech sa aj chrbat opali a nebude akne a ak ano tak obmedzenom množstve slnko pomôže