Alergicka laryngitida u dospeleho?

Príspevok v téme: Alergicka laryngitida u dospeleho?
Beka

Zdravim. Od malicka trpim na alergie. Zacalo to atopickym ekzemom uz od babetka. Potom sa peidruzila senna nadcha resp. pri kontakte s alergenom mi opuchli oci, kychala som atd. V lete ma neustale trapil atopicky ekzem najme v zahyboch po spoteni. A to som uplne chuduckej postavy. Momentalne mam 43kg no mavala som aj menej a to pri vyske 160 cm. V dospelosti ma to uz dost hnevalo tak som s tym sla na kozne, dostala som zodac a krem belogent. Potiaze zazracne ustupili. Potom vsak asi cca 2 roky do zadu ked sme prerabali dom dostala som v noci zachvat, opuchlo mi hrdlo, tazko sa mi dychalo a mala som specificky stekavy kasel. Par krat sa to opakovalo tak som si nasadila zodac na par dni a bolo ok. No asi tyzden do zadu sa zachvaty vratili a nepomaha ani zodac. Tejto noci som dokonca mala dva a to som si uz skusila dat claritine. Mate niekto skusenost s niecim podobnym u dospeleho? O tyzden mam ist na alergo ale neviem ako to vydrzim kedze uz ma z toho bolia priedusky a zle sa mi prehlta. Dakujem za vsetky rady a odpovede.

kilopus

Beka, ty zapal predsa mas! Laryngitida je totiz zapal hrtana. Teploty nemusis mat a hlieny nemas mat. Snaz sa dychat cerstvy STUDENY vzduch.

Beka

Zajtra mam ist na krv a vytery, potom sa uvidi ci su potrebne atb. Zatial vsak nic nenaznacuje ze by to bolo nejakou bakteriou. Nemam teploty ani hlieny, proste nic co by svedcilo o zapale. Snad ked budu vysledky budem mudrejsia.

kilopus

Nehadz do seba zbytocne antihistaminika, tentoraz to nebude alergicka laryngitida. Zrejme sa to nezaobíde bez ATB, takze musis k lekarovi.