Kastracia macky

Bubliii

Karma, väčšiu hovadinu som dlho nečítala. Zodpovedný majiteľ kastruje. lebo inak bude mať rok čo rok pomaly 20 mačeniec a čo s nimi. Niečo rozdáš a zvyšok čo? Utopiť? Ku smetiakom hodiť, ku ceste? Že však sa niekto zľutuje? Za mačku sa ideš biť, ale osud mačeniec ti je ľahostajný. Nehovoriac o tom, že kasttrované mačky žijú oveľa zdravší život.
Ale to aktivistom ako tebe sa to nedá vysvetliť.

karma2222

ubohe zvieratka co ich takto tyrate vyrezanim pohlavnych organov ja by som to zakazala zato teraz tolko zien nemoze mat decka ludom sa vracia to ako mrzacia zvierata...

adoptuj

V tomto a v predchádzajúcom článku máš ku kastrácii všetko presne vysvetlené. Kastruje sa spravidla medzi 6 až 12 mesiacom veku mačky, podľa možnosti to treba stihnúť pred prvou rujou a ak už mačka ruju mala, netreba otáľať. alexandrapavelkova.blog.sme.sk

Bubliii

ale však tu neslovíčkarme, je evidentné, čo bolo otázkou myslené. kamoška dala kastrovať ešte pred 1.rokom. Lebo ročná mačka už môže mať mladé. skonzultovala by som to z veterinárom, keďže kastrácia (sterilizácia) mačky je zložitejšia ako kocúra