Háranie mačky

Príspevok v téme: Háranie mačky
Mentor

Ahojte,

Máme mačku už nejakú tú dobu a som si zvykol že máva ruju alebo
takzvané háranie. Nedávno ma chytilo že si o tom nájdem informácie a viem skoro všetko okolo toho. Len jedno som sa nedozvedel. Keďže si mačka vyžaduje pozornosť hlasnými zvukmi a dovteravaním tak neviem jedno. Mám sa tej mačke venovať alebo ju ignorovať a nehať ju na pokoji. Neviem či to venovanie jej náhodou nepredĺži ruju.
Ďakujem za odpovede.

macickovvaaa

u nas maju macky cipy suprelorin aby sme ich nemuseli kastrovat...v zivote by som to svojmu zvieratu nedala spravit je to hrozne a drasticke...

DariaAlisia

U nás funguje nechytať, zásadne, akonáhle zbadá záblesk pozornosti jej mňaučanie sa stupňuje... jediné čo ju vie 100% odviesť od pozornosti je ako už vyššie spomínané: hra a okúpanie...

Melvi

Nedotykat sa. Ignorovat... musis ju zabavit, napriklad hrou alebo ju umy vodou aby mala chvilu pokoja a bude sa dlhooo umyvat

Biela Kobra

Skúste zatiaľ do zásuvky Feliway, mohlo by to utlmiť pachy, ktoré ju nabudzujú, a aspoň trochu ju upokojiť. Venujte sa jej, dávajte na ňu pozor a keď to prejde, objednajte ju na tú kastráciu, lebo sa môže dostať do trvalej ruje alebo využije chvíľku nepozornosti a utečie.

Mentor

Sterilizáciu máme v pláne ale dovtedy sa bude určite harať ale potrebujem odpoveď, venovať alebo ignorovať

123veronka

Predpokladám, že ju máte vo vnútri. Prečo ju nedáte vykastrovať? Musí ju to chytať dosť často a mačky to strašne vyčerpáva.