Vraj nie som normálna

Príspevok v téme: Vraj nie som normálna
otaku

Em..Ahoj.
Mám 13 rokov, som cigánka a sledujem anime, čítam mangu a počúvam k-pop a j-metal. Ako každý normálny otaku.
Anime milujem. Už v minulosti, keď som trpela depresiou, pretože si ma nikto nevšímal, kamaráti na mňa kašlali, rodičia ma ignorovali, keď som niečo hovorila, proste som sa cítila veľmi osamel, anime bolo jediné čo ma aspoň donútilo usmiať a zasmiať. Anime ma tak trocha vytiahlo z depresie.
Anime sa stalo mojou novou záľubou a svetlom v mojom osamelom svete. Čítanie mangy taktiež. Ale moc ostatným sa to nepáčilo..
Rodičia nado mnou kývali hlavou a začali mi vravieť, že nie som normálna. Kamaráti, s ktorým som sa bavila od malička mi taktiež začali vravieť, že som divná.
Veľmi ma zabolelo, keď prišiel otec do izby a uvidel, že čo sledujem a začal mi nadávať do šibnutej. Veľmi ma to bolelo. Tak to bolo aj s príbuznými.
Nehovoriac o nociach, ktoré som preplakala, kvôli tomuto, roztrhala všetky plagáty od k-popu.
Keby šlo o nejakých cudzí ľudí tak moc mi to nevadilo. Ale moja vlastná rodina... Nazývajú ma nenormálnou. Moc ma to bolí. Ale s anime nemienim prestať, milujem to.
Ale nechcem počúvať od mojej vlastnej matky, že nie som normálna.. Bolí ma to, keď to hovorí..
Myslím, že zase spadnem do depresie. Neviem čo mám robiť.

medikamentus

Sa tesim, ze som sa na stare kolena dozvedel, co je anime.
A je to velmi pekne, ked bude viac casu, tak preskumam viac, ale
som na nocnej smene.
Dievca moje, pocuvaj a rob co ta tesi.
Okrem travy, tabletiek alkoholu atd. Vsetko, co ta tesi a neublizuje
ti je dovolene. A mam doma podobnu, trochu mladsiu slecnu.
Sa netrap zbytocne

Bubliii

Ahoj, nemáš sa za čo hanbiť! Ja sledujem anime od 16tich a zbožňujem aj mangu, poznám aj tie hudobné štýly. Za mňa môže byť. Prosím ťa, len sa nenechaj zdeptať. Anime je úplne normálna vec, niekto sleduje filmy, niekto seriály a niekto anime. A čo? Ja sledujem úplne všetko.
Aké anime máš rada? Možno by som ti mohla nejaké odporučiť, za tých 10 rokov som už toho videla celkom hodne :) inak je aj veľa videí na youtube od rôznych otaku. že najlepšie fantasy anime, alebo najsilnejšie postavy v anime a pod. To sledujem dosť často, cvičím tým anglinu a chystám nové inšpirácie na anime.
Inak ja sa nikde netajím, aké mám zuľuby a čo ma baví.. ke´d mal niekto divné reči, tak som mu povedala, že nie som na jeho názor zvedavá :)

nnnuuu

Meggy, naše pôvodné rozprávky pripravovali deti len na tvrdú realitu. Už len taký neškodný Kohútik jarabí... a koľko je v ňom inotajov o sexe, že?:-) Tie dnešné, moderné rozprávky pripravujú deti na pakáreň. Aj to sa zíde, nehovorím, ale zase smerovať všetko úsilie len na prežitie v blázinci, je trochu prehnané. Sorry, že som sa trochu nechal uniesť, ale je tomu tak:-( A čo sa týka metalu, ten je len pre fajnšmekrov, ostatní v tom vždy budú vidieť len niečo temné, čo nie je pravda! Ale robte, ako myslíte:-)

Marosko-n

Doteraz čo poznám ľudí čo fandia tomuto žanru mali problém so psychikou . Aj niektoré štúdie o počúvaní tejto hudby súvisí s osobnostnými problémami. Treba si nahrať metal do stupnice 432 Hz tá bude znieť ináč, Beatles aj niektoré kapely toho času mali naladenú stupnicu na 432 Hz, preto oni aj ostatné kapely toho času mali taký úspech. A dodnes sú neprekonateľný.
Dnes všetci hrajú 440 Hz a aj rómovia sa prispôsobili a preto už ich muzika nie je taká pôsobivá ako v starých časoch. Pokazili sa aj oni.

Mesačný princ

Si úplne (ne)normálna. Ľudia sa väčšinou inakosti boja a prvotná reakcia je útok.

Inakosť je fajn, podľa mňa viac ako fajn :)

Buď sama sebou, nech ti to nikto nikdy nevezme :)

A nevšímaj si odsudzujúce komentáre.

meggy

Marosko ved vacsina starych rozpravok je sama vrazda, nasilie, pozri si ako povodne koncili rozpravky ako napr. snehulienka, mala morska vila a pod...a to nehovorim o pernikovej chalupke, kde deti vaznila a chcela upalit stara striga :D
Akoze, mna anime dost desia, ale v podstate som ich vela nevidela a nechapem tomu..ale ked ta to bavi tak to pozeraj nevidim dovod preco by si nebola normalna...

nnnuuu

Tie moderné rozprávky sú až príliš moderné, také niečo sa len tak nevidí, ale nechcem byť vulgárny... Marosko, ty sa rozumieš do hudby, že tvrdíš, že metal je niečo negatívne? Metal je skvost a ty si ani nevieš predstaviť, koľko to dá námahy, aby niekto natočil čo i len jednu pieseň.
www.youtube.com