Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otec podal na zrušenie výživného

Príspevok v téme: Otec podal na zrušenie výživného
Nikol412

Dobrý deň,

mám 18 rokov a minulý rok v októbri určil súd otcovi platiť sumu 100€ mesačne, nakoľko ma zverili do starostlivosti matky a odsťahovali sme sa od neho do inej obce.

Časom som sa odsťahovala aj od matky (kokrétne v apríli tohto roku) ku svojej starej mame.

Cez prázdniny som začala navštevovať otca, nakoľko žije v spoločnej domácnosti s mojim bratom.

ALE on podal návrh na zrušenie výživného a udal tam, že žijem v spoločnej domácnosti s ním. Čo ma naozaj veľmi prekvapilo.
Prišlo mi uznesenie zo súdu, že sa mám vyjadriť do 15 dní k tomuto návrhu.

Ja som sa dnes (2.deň po doporučení) vyjadrila s tým, že uvedené fakty nie sú pravdivé, atď... lenže problém je ten, že JA osobne tie peniaze ani nemám, posielajú ich na účet mojej matke a tá mi ich posiela nepravidelne (jeden mesiac poslala starkej šekom, druhý mesiac nič, tretí poslala mne, štvrtý zas nič a podobne).

Takže potrebujem sa poradiť:
Môže súd návrh zamietnuť aj bez toho, aby bolo vytýčené súdne konanie, vzhľadom na to, že som písomne preukázala všetky dôkazy, ktoré som potrebovala na svoju obranu?
Alebo nám normálne vytýčia súdne pojednávanie?
Mám v tom zmätok.

Prepáčte, že píšem sem, ale zabudla som sa na to opýtať a už sa ani veľmi nemám koho, nakolko mňa už nezastupuje ani kolízna opatrovníčka a musím sa sama.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.