Musí mať akvarko filter??

Príspevok v téme: Musí mať akvarko filter??
Vnsss

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať či môže byť akvarko bez filtra. Prežijú ryby a rastliny? Je to nutnosť? Rodičia hovoria že keď mali akvarko tak nemali filter. Rybám sa krásne darilo a tak isto aj rastlinám. Lenze kamaráti hovoria že filter treba mať lebo ryby neprežijú...takže teraz neviem, poradte prosím, ale obraciam sa na stranu rodičov.

vrana80

Treba sa spytat v akvaristickom, zalezi od velkosti ked to je mini akvarko s jednou rybkou tak asi netreba ale pri vacsich urcite.

nnnuuu

Ale so zvieratami je tiež dobrá zábava, nie je to len o piraňach, že odhryzne, neodhryzne, máme aj iné napr.
-pes - pohryzie, nepohryzie.
-mačka - vydriape, nevydriape.
-chameleón - červená, zelená?
-somár - povie, nepovie?
-komár - uj.be, neu.ebe???

nnnuuu

Už keď si kúpiš akvárko bez filtra, tak si kúp aspoň piraňe, s nimi sa možno hrať hru s názvom: Odhryzne, neodhryzne.
Aj ja, aj M.P. sme hrali túto hru, ale nepoužili sme prsty, tých by bolo škoda, ale iné partie. Ale poviem ti pekne, dá sa žiť aj zo spomienok, pekne, trochu melancholicky:-D

Filip TT

To by si potrebovala veľmi veľké akvárium, v ktorom by mohla nastať biologická rovnováha. Keď máš 50 litrové akvárium s pár rastlinkami, to tam nenastane. Rybky vydýchajú kyslík z vody a zadusia sa.

Mesačný princ

Poradím ti ešte raz:

Skús si predstaviť, ak by ťa vzali z domu a odviezli by ťa niekde do púšte, alebo do pralesa a ty by si mala prežiť. No možno by sa ti to nejakým zázrakom podarilo, ale je rozdiel žiť tak, ako žiješ a ocitnúť sa v prirodzenom prostredí aj na druhý deň.

Aj ryby chcú mať čistú vodu a v prírode nie sú ľudia, ktorí by každý deň vypúšťali, či napúšťali jazerá. prirodzene sa čistia.
Preto je potrebné rybky nestresovať a dať im aspoň čisté prostredie a dostatok vzduchu.

Bubliii

tak sa chod poradiť do obchodu ak sa ti nechce kupovat filter ale aj rastliny ti mozu skapat. nam tak skapali z vecera do rana. stava sa. ale filter neni az tak draha zaleizost a vydrzi roky (aspon ten nas)

Buki

Tak zober dake experimentalne na skusku bez filtra a uvidis XD Nikdy som ryby nemal ale ked nad tym rozmyslas tak budes musiet casto menit vodu. Bez filtra voda bude spinava a bude smrdiet v izbe. Ryby ale preziju. Ale mozno zalezi aj od ryb. Niektore su mozno narocnejsie. Takze asi tak.

Vnsss

Ahoj, tak prepáč ale potrebujem jasnú odpoveď lebo jedna polka hovorí že treba lebo ryby skapú a druhá že netreba, je to na mne a tak, keď neni filter treba živé rastliny, sú aj také aj také druhy rýb ktoré prežijú aj trošku horšie podmienky, a rodičia že netreba...a tak, a ja chcem nech mi tie ryby prežijú