Da sa umriet od zialu?

Príspevok v téme: Da sa umriet od zialu?
anineviem

Dobry den. Je to mozne? Moze clovek umriet ak velmi VELMi velmi smuti?
Od narodenia som mala silne fobie a uzkosti o situaciach ktore sa mozu stat a zrejme ma caka jedna, ktorej som sa bala cely zivot uplne najviac...doteraz nemozem uverit tomu a ani s to nechcem predstavovat ze ma caka nieco coho som sa bala najviac...
vzdy som sa utesovala tak, ze ak by taka situacia prisla, ze to ukoncim. Ale teraz ked to citim realne myslim ze to nedokazem. Jedinou utechou mi je, ze sa zblaznim zosaliem a dostanem infarkt alebo podobne, ze to proste neprezijem...je nieco taketo mozne? Je to moja jedina utecha...

lyst

preco pises uboziak, ked sa jedna o slepotu? preco sa kvoli tomu podcenujes? nerozumiem tomu. v prvom rade ma mrzi tvoja choroba, v druhom rade su to len oci. Kym si, neurcuju tvoje oci. Myslim, kym oslepnes, asi potrva este vela rokov, nie? a mozno uplne ani neoslepnes,, je dost zbytocne bat sa tak velmi niecoho, co mozno nepride. zrak sa ti moze zhorsovat, ale uplne mozno neodijde,, a ved tak oci niesu az tak nutne kzivotu, skor len k praci.. a ty pracovat nebudes.. su ludia slepi, hluchonemi, a ziju, da sa zit, neber to az tak tragicky :)

lyst

a coho sa tak bojis?
zivot vie byt vselijaky, kazdy z nas ma obcas strach, obcas je to tachsie, obcas lahke, no vzdy, nejak bolo nejak bude :)

WHISPER

keby si písala k veci a nie len omáčky ako to ženy maju zvykom, ze sa nevedia dostať k jadru veci, točia o niečom a nikto im nerozumie, ani ja a to som zena...! tak by sme ti aj pomohli...!

kazdy mame nejake problemy ale čelíme im, nebudeme sa lutovať!
ľutujú sa iba ubožiaci....

pokial máš psychicke problemy tak zajdi za psychologom, čo si mala urobiť už davno ked to maš od dectva a rieš s ním...
človek sa bojí toho čo nepozná....!

otázka : "dá sa zomrieť od žialu?" -áno dá...

-vidieť to u starých manzelskych parov, kde zomrie jeden z nich a druhy od zialu zomrie za par tyzdnou tiez...
hovorí sa tomu "syndrom zlomeneho srdca"
-je to reálne medicinsky podlozene...
silna psychicka bolest, sposobuje fyzicku, ten dlhodobý stres poškodzuje srdce, že su na nom reálne vidieť chorobne zmeny...

jehosnubenica

Myslim, ze da a ze sa tak aj velakrat uz i stalo, akurat ti ludia zomreli na diagnozy, ktore im v neposlednom rade sposobil ony zial.

michael067

Ano, ale jedine tak že spáchaš samovraždu ku ktorej väčšinou vedie anhedonia ku ktorej zase vedie dlhodobý stres alebo žiaľ.

philips

Pri fyzickej bolesti je možné na ňu zomrieť - telo vylúči tak veľa stresových hormónov, že to srdce nezvládne. Avšak pri psychickej je to podstatne komplikovanejšie. Vysoko teoreticky to možné je, avšak je podstatne pravdepodobnejšie, že si človek siahne sám na život ako ho psychická bolesť zabije.