psychologička pre mamu, z ktorej si jej dieťa robí "prdel"

Príspevok v téme: psychologička pre mamu, z ktorej si jej dieťa robí "prdel"
biela macka3

Mám takmer dvojročné dieťa a to si robí zo ňa srandu, napríklad hocikedy začne vrieskať ako opica a to ho veľmi teší, tak či nemáte niekto kontakt na psychologičku v Bratislve, ktroé tiež majú takéto milé dobré deti...inak je celkom múdry, všetko ostatné, čo mu poviem nemecky, tak urobí - väčšinou, ani pri odchode z ihriska nerobí scény, ale z toho škreku ma balí hlava a chcem, aby prestal, tak nejaká poradna pre mna, by sa určite hodila, dakujem

a_dr1a

Je to dieta. Ty ho vychovavas a vedies, ucis. Dieta potrebuje hranice mantinely. Tak mu ich urci stanov a nepovol. Treba ho chvalit (ak je dovod, ak uvidis zlepsenie napravu), spravne ho motivovat, ale aj zasiahnut - ak robi nieco zle, alebo nieco neakceptovatelne. Ja som zastanca prisnejsej vychovy. Lebo vzdy mozes povolovat uzdu. Ale ak si prilis makka, tak za chvilu ti dieta bude skakat po hlave a uz si s nim neporadis (ohybaj ma mamko, pokial som ja janko, ked uz budem jano, neohnes ma mamo. Zo srandy tieto porekadla prislovia nevznikali. Ludia nemuseli mat ani VS, aby odpozorovali logiku podstatu zakonitosti zivota ako takeho). Zacni konat hned. Inak prides aj o zvysok autority respektu. Vsetko treba s laskou, ale aj so zdravym sedliackym rozumom. A hlavne nepovol nepolav. Inak decko vyhra a ty budes v rici

Lindaa22

Tak to mas velmi pomylene...asi si myslela psychologa pre dieta a nie pre teba...ale ak to je tak ako pises tak zlyhala vychova...viem ze sa to zle pocuva ale je to tak ale neobvinuj sa z toho. Vsetko sa da riesit, nie ze upadnes do depky ze za vsetko mozes ty....no v dnesnej dobe sa viac dovoluje ako zakazuje (myslim detom)...treba tvrdsiu ruku, ak je mudry a nerobi sceny niekde inde tak to urcite pochopi a bude nabuduce vediet ze to nema robit lebo mamicke to ublizuje ;) prajem pevne nervy