Akvarko bez filtra

Príspevok v téme: Akvarko bez filtra
Lauraa33080

Ahojte, chcela by som sa spýtať či akvárium musí mať filter, máme cca 60l akvarko. A ak filter nemusí byť tak to treba živé rastliny však? A aké rybky prežijú bez filtra? Je to väčšia údržba keď neni filter alebo je to rovnaké?. A ešte... ake kamienky môžem použiť na spodok, môžu byť nejaké z jazera take jemne a potom ich vyvarim?

Lauraa33080

Ďakujem vám za odpoveď, rodičia hovoria že keď mali akvarko tak nemali ani filter ani svetlá, a rybám sa krásne darilo. Rasliny mali len umelé, ešte dodnes ich máme. Hovoria ze nemám kupovať žiaden filter ani nič také, hovoria to viacerí z mojej rodiny ktorí mali/majú akvarko. Ale zase niektorý ľudia, kamaráti napr. ,hovoria že filter treba...takže neviem. Ale budem dôverovať rodine

nnnuuu

Filter by bol lepší. Poniektorí, nechcem ich menovať (viď nižšie), dávajú rybkám aj umelé dýchanie z úst do úst, pričom si neuvedomia, že rybky majú na dýchanie žiabre a nie pľúca... Ale chváliť sa tým na akvaristickom fóre Skalár? Haló?

Mesačný princ

Určite investuj do kvalitného filtra!

Ja som v akváriu nemenil vodu 10 rokov a je priezračne čistá :)
Rastliny ok, ale potrebuješ kvalitné osvetlenie. Tiež by som investoval do dvoch farebných žiariviek. Jednu na rast rastlín a druhú pre ryby :)

nezabúdaj na okysličovanie vody, hlavne počas noci, kedy ani rastliny nevyrábajú toľko kyslíka. Okysličovač by mal obsahovať kvalitný filter. Takže kúpou filtra vybavíš oboje.

A ak sa rozhoduješ pre kúpu akvárka, tak zvoľ radšej väčšie. Aspoň 120l na začiatok.

bez filtra by som do toho už nešiel.