Menštruácia

pomocnica

Podľa mňa sa ti menštruácia blíži, keď budeš aj zarastať, mať dlhšie ten výtok, širšie boky, tak určite ju už dostaneš...Ale daj tomu čas, nestresuj sa a buď rada, že takéto problémy nemáš už od 9 rokoch ako niektoré. :-) Takže kľud, keď to príde, tak to príde, zatiaľ použi intímku, aby si nemala špinavé nohavičky, keď chceš sa o tom porozprávaj s mamkou, ale v 7 ste určite o tom sa veľa dozvedeli na tých prednáškach ak ste mali aj vy, čiže urob ako uznáš za vhodné a užívaj si časy bez každomesačného krvácania. :D
Pekný deň. ;-)

9Martina6

Tak ja ti nemozem radit, co je zle co dobre, kazda zena to ma inak..ale podla mna to nie je v norme..a preco nezajdes za mamou? Ukazes jej to a ona ti viac poradi, ako my tu, co to nevidime ani nevieme v akej miere to mas...

9Martina6

A co znamena ze ju mas mokru? Mas vytoky? Pozri sa ked tak na nohavicky ci tam mas flak biely alebo lepkavy.... vytok moc nesuvisi s menstruaciou ale podla toho aky je...ak mas vytoky silne tak by som zasla k detskemu gynekologovi ak mas 13..a povedz to mamine ta ti poradi urcite...

9Martina6

A kolko mas rokov? Menstruacia pride u kazdeho inak.. ale moze sa zacat uz aj v 9 rokoch...a priznaky? Zas to ma kazda individualne.. mozno ze ani nezistis ze ju mas alebo potom na druhej strane mozes umierat od bolesti a mat pocit ako keby si mala vykrvacat..takze hovorim, individualne..ale ak mas viac ako 16 rokov a stale ti neprisla, mala by si ist ku gynekologovi a povedat mu to...