Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Vráti sa človeku to dobré ale aj to zlé ?

Príspevok v téme: Vráti sa človeku to dobré ale aj to zlé ?
MMM_2000

Čauko
Viem že deti v Afrike sa majú horšie ako ja , ale aj tak sa vám potrebujem vyrozprávať. Som 17ročný gitarista , a začínam z cvičením
Bývam na dedine na strednom Slovensku.

Kedže som už tretiak tak sa začínajú riešiť veci ohľadom stužkovej. V triede ako som si popozeral má 90% frajerov/frajerky a zvyšných 9% bratrancov , sesternice , čo ja nemám. Už teraz mám mindráky kvôli tomu s kým pôjdem na tu stužkovú. Neviem čo tam budem robiť , neviem tancovať , som nízky , spolužiačky poberú opätky a ja ako decko tam budem vyzerať. Stačilo by keď sme boli v divadle s triedou.

Ďalšia vec je tá , že ma dievčatá ignorujú a lozia za druhými. Napríklad hrával som v šk. kapele , zahral som solo , nič , nikto netlieskal , ani spolužiaci. Prišiel spevák a všetci boli ujasený že ako on parádne spieva , pritom spieva otrasne. Všetci ho majú radi , a ja som taký trtko čo maká na sebe čo sa gitary týka (presedím aj 8hodín) a nič , maximálne dvaja-traja profesori , čo sa hudbe rozumejú (hrám rad veci od Petrucciho , Malmsteena, Satrianiho).Ale zahrám si hocičo čo sa mi páči , aj pop. Tak je to isté aj v triede. Dva dni som si dal predsavzatie že ku nikomu nepôjdem , či ma niekto ma aspoň kus rád. Hádajte , prišiel až jeden spolužiak , aj to len tak že čo bolo za úlohu. Pritom pri ostatných spolužiakoch ostatní alebo spolužiačky a smejú sa , flirtujú ... To mi dokáže pekne pokaziť deň. Potom keď vidím ich fotky na FB/instagrame so svojími frajerkami ako trávia čas tak mi je kus smutno. Ja ho trávim na gitare , so psom a jediným kamarátom na tej dedine.
Ale u mňa je to tak , že čím viac sa slušne chovám ku ľudom tak tým viac na mňa serú. Spolužiačke som vzal veci na túre lebo nevládala , mňa bolelo koleno , mal som hnačku , ale pomohol som jej , keď sa na ňu všetci vysrali. Na ďalší deň v triede na mňa ani nekukla a davááááj za spolužiakmi. Aj keď sa mi nejaké dievča páčilo , popísal som si s ňou , ale potom som sa dozvedel od jej kamarátky že si milý , zlatý ale nič z toho nebude. A na ďalší deň sa s nejakým chujom vláčila.
Ďalšia vec je tá , že všetci v okolí si robia vodičáky , no len mne nedajú rodičia ani polovicu peňazí na ten vodičák. Ešte ku tomu teraz zdražel a ja to vidím tak že si ho asi urobím až keď skončím vysokú školu. Ostatní už majú porobené , tatkovia im autíčka požičajú , frajerujú sa že majú vodičák , všetci im to žerú no len ja sa nemám vôbec čím pochváliť. Hlavne dievčatám sa to páči. Dokonca dvaja už majú autá.
A posledná vec je tá , že som strašný genetický odpad. Mám len 173cm , 85kg a strašne naprd genetiku. Cvičím dva roky doma s vlastnou váhou/boxujem s tým kamarátom ale nič na mne nevidno že makám na sebe. Pritom borci z triedy/školy čo chodia do fitiek tak už vidno progress a zase všetkých zaujmú. Ja mám parádne brucho , ktoré už dva roky neviem vysekať... Silu mám to nevravím že nie , ale vzhľad je totálne naprd. A to čo dokážem by som musel skutkami ukázať. Ale čo keď treba niečo preniesť tak idú svalovci a vysoký ... Ja nič nemôžem sa predviesť. Ďalšia vec ta výška , mnohé dievčatá chcú aspoň o hlavu vyššieho aby ich ochránil. Ale čo ja ? 2x ma kvôli tomu dievča poslalo niekam.
Proste dávam do všetkého čo robím maximum , chovám sa k ľudom slušne , cvičím poctivo na gitare , cvičím po škole doma a trénujem box/zápasenie ale ani v jednom sa mi nedarí. Vodičák nemám , nemôžem sa machrovať. Učiť sa učím , som stále vyznamenaní , ale čo z toho , keď ma tieto veci stále trápia , a bojím sa že to takto ostane navždy , takto to so mnou je stále.

Ďakujem za rady a želám vám všetko dobré , i keď mne to nebolo dopriaté :)

Mesačný princ

anonymka14 - ja zdieľam názor, že všetko sa vráti. No nemusí sa odosielateľovi.

Ak človek spraví niečo ,,dobré,, tak sa to okamžite niekde na svete prejaví (niekto vyzdravie, niekto vyhrá v lotérii, niekto sa zamiluje..) a tak isto je to aj s tým ,,zlým,, Ak človek spraví niečo zlé, tak na svete ( niekto zomrie, ochorie, alebo sa stane nejaké iné nešťastie)

No nikdy sa nič z ,,dobrého,, a ani zo ,,zlého,, nemusí vrátiť odosielateľovi.

anonymka14

nie nevrati cele je to kravina. Zivot je vyslovene o tom ako vies osierat a hrat... od malicka som bola tyrana rodicmi a sikanovana aj v skole...cely moj zivot je nanic. Myslela som si ze ked sa vydam a ze ked som sa spoznala s manzelom ze aspon sa uz konecne budem mat po tych rokoch dobre a budem zit pekne tak ako som tuzila ale prave naopak zadlzil nas a zazila som si pri nom domace nasilie. Takze tie reci o karme su vsetko hluposti ktorymi sa ludia ukludnuju ze sa im vrati aj to dobre.

jtm

U nas na stuzkovej sebavedome pipky z bohatych rodin sa predvadzali akych maju frajerov. Predstavte si, ani jedna nesla do manzelstva s tym svojim "naj, naj idolom", s ktorym si na stuzkovej slubovala lasku az za hrob, ale po rozchodoch s nimi sa kazda nakoniec zosobasila s celkom inym. Mali sme v triede spoluziaka namysleneho chvastuna z bohatej rodiny. Vsetky baby po nom saleli a dve sa takmer onho pobili, chodil sucasne s dvoma spoluziackami, najskor si dal s jednou (kuraci rozum cislo 1 ju nazvime) pauzu, aby mohol trtkat s druhou (nazvime ju kruaci rozum cislo 2), ktora kvoli nemu dlhorocneho frajera poslala k vode, potom sa vratil zase k tej povodnej KR1, ktoru na vysokej skole donutil k potratu. A ten trtko (dlhorocny frajer tej druhej KR2) nie aby sa vysral na stetku co ho podvadzala, ale sa s nou znovu dal dokopy, samozrejme sa im po case rozpadol vztah. Ta stetka KR2 sa okolo 30tky vydala za skromneho nesebavedomeho dobraciska, s ktorym si kyve ako chce a on skace jak ona piska a ta druha KR1 je tiez stastne vydata za ineho. A hadajte, ako skoncil samoluby namyslenec a takzvany akoze alfasamec, ktory sice xy hlupych dievcat s kuracim rozumom este pred 16tym rokom zivota obral o poctivost, ale po ktorom ziadna normalna ani nekukla? Dodnes je sam, tak povedali na poslednej stretavke a tomu aj verim. Nesebavedomi a skromni dobri chlapci si najdu stastie v laske väcsinou az kdesi okolo 30tky, ked uz maju hlupe zeny prehodnotene svoje priority a xy-krat sa popalili v nestastnych vztahoch s namyslenymi a nafukanymi samolubymi egoistami, psychopatmi a tyranmi, na ktorych ich, ako samozrejme kazdu ale, ze len a len velmi hlupu zenu ocarilo vysoke sebavedomie. Tito dobri chlapci maju len jeden problem - ze ta, s ktorou spoja svoj zivot, nebude uz panna, lebo poctivost darovala kdesi v 15tich tomu nepravemu. Tam je dobre dat babu vysetrit na pohlavne choroby, nech chlap aspon len v tom ma istotu, ze ide do vztahu so zdravou a nie s dakou, ktoru "alfasamec" v davnejsej minulosti nakazil.

Filip TT

Čo sa týka stužkovej - u nás to bolo tak, že sme sa najlepšie zabavili my, čo sme nemali partnerky a partnerov. Tí čo mali, boli na nich naviazaní, museli im robiť spoločnosť a my sme sa bavili dobre ako partia.

Filip TT

Na mna robíš dobrý dojem. Hlavne, že sa vieš niečomu venovať naplno, chceš byť v tom dobrý a si v tom veľmi vytrvalý. To sa skôr či neskôr prejaví. Ak to aj nebude tá gitara s týmto prístupom prerazíš vo všetkom, do čoho sa pustíš.Chodím na stretávky zo strednej a viem, ktorí chalani sa ako uplatnili. Sú to tí, ktorí sa na strednej prejavovali ako ty. Na strednej boli nenápadnejší, neboli idoly dievčat, ale teraz majú fungujúce rodiny, stabilný príjem, postavené domy, autá a samozrejme vodičáky.

Kvôli vzťahom s dievčatami je v tvojom veku úplne zbytočné sa trápiť. Dievčatám sa ešte niekoľko krát zmenia priority, kto sa im vlastne páči. Tie ktoré na to neprídu samé sa pár razy sa popália a zistia, že najcennejší je ten partner, na ktorého sa môžu spoľahnúť, ktorému môžu dôverovať a s ktorým sa cítia bezpečne. Ty máš tie predpoklady, že taký budeš.

Cliattsi

MMM2000
co sa tyka stuzkovej.mna napadla jedna vec) akus si zalozit vlastnu temu na fore a daj jej nazoc-Hlada sa partnerka na stuzkovu, nemam s jym ist. Osobne si myslim,.ze je tam urcita sanca na uspech.

Ja som tiez.mal problemy so stuzkovou, ale nechcem o tom pisat.
Mas zaujimavy pribeh a rad by som pohovoril s tebou a osobne :)
Dufam, ze ta.neprestava bavit to, co robis.To, ze ostatni sa maju "lepsie" ako ty - co k tomu dodat - si podla mna chalan, ktory dost analyzuje druhych ludi. Skus dat tomu cas. A ak sa da, skus ist aj na nejaku brigadu teraz v lete. Moze byt aj nejje dokladanie tovaru alebo co. Ja osobne som na brigadach stretol viac dievcat. Akurat zle ndvazujem kontakty. A pocas rozhovorov mozes nacat aj temu ze budes mat stuzkovu a nemas s kym ist. Skus sa jej postupne viacej otvorit a mozno ta aj trocha pochopi, skamaratite sa a mozno pojde aj na stuzkovu s tebou. INAK DRZIM TI PALCE KAZDOPADNE.
A pozri si videa od Michala Kopeckeho. Ten ti na youtubr prezradi, co mas robit pri zoznamovani sa si zenami :) Ahoj.

Cliattsi

MMM2000
co sa tyka stuzkovej.mna napadla jedna vec) akus si zalozit vlastnu temu na fore a daj jej nazoc-Hlada sa partnerka na stuzkovu, nemam s jym ist. Osobne si myslim,.ze je tam urcita sanca na uspech.

Ja som tiez.mal problemy so stuzkovou, ale nechcem o tom pisat.
Mas zaujimavy pribeh a rad by som pohovoril s tebou a osobne :)
Dufam, ze ta.neprestava bavit to, co robis.To, ze ostatni sa maju "lepsie" ako ty - co k tomu dodat - si podla mna chalan, ktory dost analyzuje druhych ludi. Skus dat tomu cas. A ak sa da, skus ist aj na nejaku brigadu teraz v lete. Moze byt aj nejje dokladanie tovaru alebo co. Ja osobne som na brigadach stretol viac dievcat. Akurat zle ndvazujem kontakty. A pocas rozhovorov mozes nacat aj temu ze budes mat stuzkovu a nemas s kym ist. Skus sa jej postupne viacej otvorit a mozno ta aj trocha pochopi, skamaratite sa a mozno pojde aj na stuzkovu s tebou. INAK DRZIM TI PALCE KAZDOPADNE.
A pozri si videa od Michala Kopeckeho. Ten ti na youtubr prezradi, co mas robit pri zoznamovani sa si zenami :) Ahoj.