Mačka - Blchy

Príspevok v téme: Mačka - Blchy
Nyasiika

Dobrý deň, mám mačku - nemám ju v dome, ale voľne vypustenú von. Často s ňou som, hladkám ju alebo je tak celkovo pri mne. Keďže je voľne pustená, myslím že určite bude mať nejaké blchy. Preto by som sa chcela spýtať, je veľká pravdepodobnosť že by sa teda nejaká ta blcha mohla dostať na mňa, a keď by sa aj dostala, dokázala by prežiť a rozmnožiť sa v dome? Ďakujem.

Pagi

Dobrý den ,aj my mame macku vonku a syb si ju braval do izby a teraz si zacal stazovat ze he od niečoho dostipany,tak sme prisli na to ze ma v izbe blchy ,tak sa chcem opytat olioli ako ste sa ich zbavili a ako dlho vam to trvalo,vystriekala som celu izby ( matrac aj koberec biolitom)a este pred tym parnym mopom , a všetko vyprala a vysusila v susicke , ďakujem za radu

Pagi

Dobrý den ,aj my mame macku vonku a syb si ju braval do izby a teraz si zacal stazovat ze he od niečoho dostipany,tak sme prisli na to ze ma v izbe blchy ,tak sa chcem opytat olioli ako ste sa ich zbavili a ako dlho vam to trvalo,vystriekala som celu izby ( matrac aj koberec biolitom)a este pred tym parnym mopom , a všetko vyprala a vysusila v susicke , ďakujem za radu

Biela Kobra

Ahoj, ako bolo povedané, mačacie blchy na človeka nejdú uštipnú max. raz. Ale mačke sú blchy nepríjemné, ak je ich veľa, tak aj zdravie ohrozujúce. Frontline zaberá okrem bĺch aj na kliešte a vyzerá takto www.drmax.sk

Treba jej to dať na kožu za krk, kde si to nedočiahne oblízať. Max. za dva dni sa to vstrebe. Keby si to oblízala, bude mať penu na papuľke, lebo to štípe na jazyku, tak sa nezľakni, o chvíľu to prejde :)

Olioli

Ahoj,
velakrát som čítala, že zvieracia blcha nejde na človeka ale z vlastnej skúsenosti viem že to nieje pravda. Náš pes dostal blchy od mačiek a neskór sme ich mali plný dom a štipali aj mňa :D
Kúp pre mačičku ampulku Frontline, stojí asi 7 eur , kúpiš to aj v lekárni. Dobre je to dávat kazde dva mesiace aj ako prevenciu. Je to síce nákladné ale lepšie ako potom dezinfikovat celý byt/ dom a záhradu :)