Ako si udržať váhu

Príspevok v téme: Ako si udržať váhu
anna7354

Pred pár mesiacmi som sa rozhodla, že chcem trochu schudnúť a keďže nikdy nevydržím robiť niečo ak hneď nevidím výsledok, rozhodla som sa to robiť dosť nezdravým spôsobom. Jedla som maximálne 500 kalórií za deň a podarilo sa mi za dosť krátky čas schudnúť 6 a pol kila. Teraz som so svojou váhou celkom spokojná a chcela by som si ju už len udržať lenže problém je, že pravdepodobne som si týmto úplne spomalila metabolizmus a keď zjem čo i len o trochu viac kalórii ako som jedla počas chudnutia, mám neskutočné výčitky svedomia lebo sa bojím, že opäť priberiem. Dosť často sa venujem aj športu kedže pravidelne hrávam volejbal. No počas chudnutia som sa mu venovala naozaj minimálne. Neviete mi poradiť čo mám teda robiť a koľko toho mám zjesť aby som si svoju váhu udržala?

salamandra5

Vo všetkom súhlasím s Kiksii, ja mám to isté, ale už to trvá 23 rokov!!!!!
A robila som najprv to isté čo ty, že 500 kcal alebo aj menej a výsledok? Metabolizmus tak spomalený, že buď budem hladovať do konca života (znamená 200-400kcal denne a stále znižovať) alebo budem priberať...takže sa dievča spamätaj, kým je cesty späť, ešte nie si stratená, kým to trvá tých pár mesiacov, to sa dá metabolizmus ešte pekne rozbehnúť a potom budeš môcť jesť s mierou aj sladké, mastné a nepriberieš...veď aj športuješ a si ešte mladá, ty ani nemáš z čoho priberať...

anna7354

@Tomas12345 Sladkosti a mučne jedla nejedavam už par mesiacov od kedy som začala s chudnutim a velmi sa bojim jojo efektu takže jest normalne bude pre mna asi velky problem :/

Kiksii

Ahoj, vyskusaj apku kaloricke tabulky, tam ti vyrata vzhladom k tvojej vyske a vahe kolko by si mala prijimat kcal.
500 kcal je dost biedne..tiez som mala 14-15-16 rokov tiez som jedla len 500kcal a myslela som si ze to je OK ved som zdrava... vies co z toho vzniklo? Z anorexie do bulimie.Hlad->Zachvatove prejedanie -> ved ok vsak stalo sa to raz-> hladovka-> zas prejedenie a dookola kolotoc. Moj zivot sa toci uz len okolo jedla,hladoviek,prejedania a cvicenia ako kompenzacia. Uz sa v tocim mozno 6 rokov. A viesco je najvtipnejsie? Ze kazdy den si vravim ze zajtra do uz zvladnem uz to neposeriem a neprejem sa. A hadaj co asi robim kazdy den.
Davaj si pozor na to,lebo je velmi tenka hranica medzi tym aby si spadla z anorexie do druheho extremu - bulimia. Pokazis si tym cely zivot...