Chceeem psíka ako presvedčiť rodičou?

Príspevok v téme: Chceeem psíka ako presvedčiť rodičou?
Tyia

ahojte :) tak z názvu asi už vyplinulo čo by som chcela :) mam 16 a už mám jedného zachvílu ročného psika :) od malička som prosila rodičou aby mi kupili psika no nechceli o tom ani počuť :/ chcela som svojho psika lebo sme mali ale kedže bol veľky a moji rodičia ho nevychovali tak som sa ho bála :/ ale pred rokom zomrel a ešte v ten den kupili takeho isteho psika ,tak nerozumne len aby bol... ale kupili ho od množitelov,je strašne plachý a bojazlivý,ja som si ho sice vychovala dobre,poslucha,vie povely...ale boji sa veľmi ľudi a celá moja rodina mi vyčíta že za to môžem ja, lebo ja som jeho pan, ale ja neviem kde som spravila chybu,od malička sme chodili aj 3-4x za tyždeň von do dediny medzi ľudi,veľmi mal rad ľudi,stretavali sme sa s kamošmi psikou a bolo všetko super ale keď mal cca 6m tak som si všimla že ked zbadal jednu tetu odstupil a odvtedy sa to stale viac a viac zhoršovalo,už som všeličo viskušala,chodiť s nim viac medzi ľudi aby ho pohladkali... pozvať si domou niekoho noveho a aby sa s nim skusil skamaratiť ale nejde to,stači že brat zasiči a utečie,môže to byť že je kupený od množitelou? posledna vec čo ma napadá je ešte si kupiť jedno šteniatko aby ho osmelil,myslim si že ked by moj pes videl ako ten novy psik ma rad ludi,necha sa pohladkat bez toho aby hned utiekol,myslim si že by sa osmelil alebo nie? čo mi radite? rada by som mala ešte jedneho psíka aspon by sa spolu hrali,vybehali a vyšantili ale rodičia o tom nechcu ani počuť,už som im skušala davať take navrhy že by sa určite zmenil,začali o tom uvažovať ale hned aj prestali :/ tak vas velmi prosim poradte ako presvedciť rodičou aby nam darovali psika :) Ďakujem za odpove´d :)

Tyia

whisper aha Ďakujem za typ skusim aj ja ešte niečo pohľadať :) chcem s nim raz isť aj na výstavu :) (teda chcela som ale takto sa nedalo ) :)

WHISPER

na FB sledujem jedno dievča ktorá trenuje psov,..
ma super videá, posledne som videla video kde byvaly majitel psa huckal na mačky tak ten pes bol ťažko zvladnutelny novou majitelkou, v susedstve mali mačku tak bol strašne agresivny na nu, brechal, skakal do plotu, ...
tak ho brala na prechádzku a učila ho, krotila...

takyto človek čo robi s tymi zvieratami vie naučiť aj to aby sa pes osmelil... hovoria tomu že "socializovať psika" venuju sa psom ktori boli tyrani, naučeni agresivite...atd..
teraz neviem najst na fb.. ked najdem hodim sem link potom...

takže ked je niekto odbornik musi aj toto vedieť, resp. pomocť tvojmu psikovi...

Tyia

whisper neviem ako prebieha výcvik ale moja predstava je o nom že ho dotyčný bude učiť poslušnosti,povelom alebo skakať cez prekažky a pod?moj pes je poslušny,vie veľa povelov,je dobre vychovany len jediny problem je že je plachy,počula som že keď je vychovávaný mimo matky u množitelou je plachy a to môže byť aj tato príčina :)

Tyia

zradca :) ´Dakujem za radu aj som rozmýšlala že si ho donesiem sama domov a nič im nepoviem :D lebo by v momente sa zlomili kedže maju radi psikou :) a myslim si že by ani nežiarlil ani nič :) v našej svorke žije aj ročna mačička ktorá vyrastala s ním a jej 4 male mačičky ,vobec nežiarlia na seba ani jeden :) a byvame v dome s obrovskym dvorom :)
niekedy mam pocit či nahodou nieje plachy a bojko vody tym že vyrastal s mačkou ://

zdradca

Pocuj moja.
Ak byvate v dome a je moznost mat este jedneho psika tak super,ale.....
Druhy psik v dome/byte/moze znamenat este vacsi stres pre toho tvojho teraz. Moze sa este viac utiahnut,alebo zacne byt alergicky na neho ak sa mu budes viac venovat. Pritom by to bola normalna reakcia clenov vo svorke. Mlady clen musi pocuvat a akceptovat starsich clenov.Ak ti vsak rodicia nedovolia mat este jedneho. Nespravis s tym nic. Najdi si chalana so psom a venujte sa im obom.

Existuje finta ako presvedcit rodicov. Prines domov steniatko,a povedz ze si ho nasla napr.v lese,na brehu potoka a pri nom boli este dve uhynute. Ver ze mamka sa obmäkci a potom ona spracuje ocka. Len to musis vediet zahrat velmi presvedcivo. Nech ti pomoze kamos,ci znamy ze potvrdi ze tam tie uhynute boli a ze ste ich zakopali a toto este zilo. Co ty na to?

WHISPER

na to že máš 16 píšeš dosť nevyspelo....

ked chceš psa tak si kup dom, plat si energie, všetko čo si to vyzaduje a kup si psa a kupuj mu stravu, plat povinne ockovania, ked nedajboh ochorie ...

ked tohto jedneho nevieš vychovať tak ako chceš vychovať druheho..
to nie je o psovi ale o neschopnosti majitela... treba si zaplatit výcvik a chodit tam s tym psom....

AchTaGramatika

Možno si všimli, že nepíšeš gramaticky správne a to je ten pravý dôvod. Skús to napraviť.

Ale teraz naozaj. Rodičov podľa mňa už nepresvedčíš. Počkaj si ešte pár rokov a keď sa odsťahuješ, tak si psíka zoženieš.