Hádky s mamou

Príspevok v téme: Hádky s mamou
Kronikarka

S mojou mamou sme nikdy nemali dobrý vzťah. Sú situácie, kedy som s ňou skutočne rada ale je ich málo. Ale ona nikdy neznesie pravdu a ona jediná ju vždy má. Nepoužíva slová prosím, ďakujem a podobne pretože jej to príde asi už normálne využívať ma ku každej hlúposti. Keď si sadne do kuchyne pred televízor a mobil tak to začína.. Zavolá ma z inej miestnosti aby som jej podala vodu (ktorá je na stole len iba Ďalej od nej, okuliare či vypala ventilátor. To, že musím mať neustále otvorené dvere aby ma mohla kontrolovať a keď si ich privriem vynadá mi. Zakazuje sa mi stretávať s kamarátmi lebo vtedy nejde do mesta a nechce ma púšťať na autobus. Už končím základnú a konečne mi dovolila chodiť na autobus ale iba občas a iba keď idem zo školy. Zakazuje sa mi stretávať so sestrou, ktorú nemá rada, lebo ako jediná z nás si nenechala srať na hlavu + nevychodila vysokú a ani neporodila jej zatiaľ jediného vnuka. Dvaja z triedy mali vysvedčenie s vyznamenaním a medzi nimi som bola aj ja a namiesto pochválenia (darčeky mi nikdy nedáva iba maximálne na vianoce, ale už som si zvykla) som dostala v ten deň facku a zákaz na 2 týždne chodenia von... Prázdniny úplne v prdeli. Nechodí do práce a tým pádom si nemôžme mnoho vecí dovoliť ale namiesto toho vycucuje svoju svokru a svokra (moju babku a dedka) ktorý sú na dôchodku. Berie si peniaze, údajne preto lebo sa o nich stará. Celý deň má "veľa práce" a preto keď sa vrátim zo školy musím upratovať riady ešte z raňajok a to isté po obede atď. Jediné čo robí je varí(aj pre babku a dedka a to je vše ako sa o nich stará cez pracovný deň). Má obľúbenú dcéru, (tá ktorá chodí na výšku) a moja mama jej platí celú výšku (mesačne cez 300eur ) a keď bola v mojom veku tak aj tábory. Mne nikdy nedovolila ísť na tábor, lebo 90 eur je príliš veľa údajne ale 230 eur za jej tábor je úplne v pohode. Nikdy som nedostávala od nej žiadne peniaze maximálne nejaké zbytky (20centovky) po tom čo som išla niečo kúpiť a ona mi nechala to čo zbylo a šte mi berie peniaze čo mi dá na sviatky babka.často krát mi ich berie aj bez môjho vedomia a dáva ich sestre. Moja mama za mesiac minie cez 100 eur za oblečenie!! a ja keď chcem 3 eurové tričko zo sekáču tak mám údajne už dosť oblečenia. (väčšiu vecí som zdedila a sú už staré). keď sme sa so sestrou pohádali, vždy bola a je na jej strane. dnes sme mali takúto hádku, mama ani nevedela čoho sa týkala ale prišla a povedala mi že horšiu dcéru už nemôže mať. pomáham jej so všetkým okrem záhrady. Ešte mi nadáva a schválne ma núti robiť veci z čoho mám strach. tento rok ma poslala medzi garáž a plot asi 40cm priestor tam je a mnoho pavúkov ktorých sa bojím a musela som tam pracovať cez hodinu až kým som sa úplne nezložila a nedostala záchvat, kedy som nemohla dýchať. Chcem vedieť či aj vy ste mali cez pubertu podobný vzťah s mamou a či si myslíte, že sa to vylepší.