Hádky s mamou

Príspevok v téme: Hádky s mamou
Kronikarka

S mojou mamou sme nikdy nemali dobrý vzťah. Sú situácie, kedy som s ňou skutočne rada ale je ich málo. Ale ona nikdy neznesie pravdu a ona jediná ju vždy má. Nepoužíva slová prosím, ďakujem a podobne pretože jej to príde asi už normálne využívať ma ku každej hlúposti. Keď si sadne do kuchyne pred televízor a mobil tak to začína.. Zavolá ma z inej miestnosti aby som jej podala vodu (ktorá je na stole len iba Ďalej od nej, okuliare či vypala ventilátor. To, že musím mať neustále otvorené dvere aby ma mohla kontrolovať a keď si ich privriem vynadá mi. Zakazuje sa mi stretávať s kamarátmi lebo vtedy nejde do mesta a nechce ma púšťať na autobus. Už končím základnú a konečne mi dovolila chodiť na autobus ale iba občas a iba keď idem zo školy. Zakazuje sa mi stretávať so sestrou, ktorú nemá rada, lebo ako jediná z nás si nenechala srať na hlavu + nevychodila vysokú a ani neporodila jej zatiaľ jediného vnuka. Dvaja z triedy mali vysvedčenie s vyznamenaním a medzi nimi som bola aj ja a namiesto pochválenia (darčeky mi nikdy nedáva iba maximálne na vianoce, ale už som si zvykla) som dostala v ten deň facku a zákaz na 2 týždne chodenia von... Prázdniny úplne v prdeli. Nechodí do práce a tým pádom si nemôžme mnoho vecí dovoliť ale namiesto toho vycucuje svoju svokru a svokra (moju babku a dedka) ktorý sú na dôchodku. Berie si peniaze, údajne preto lebo sa o nich stará. Celý deň má "veľa práce" a preto keď sa vrátim zo školy musím upratovať riady ešte z raňajok a to isté po obede atď. Jediné čo robí je varí(aj pre babku a dedka a to je vše ako sa o nich stará cez pracovný deň). Má obľúbenú dcéru, (tá ktorá chodí na výšku) a moja mama jej platí celú výšku (mesačne cez 300eur ) a keď bola v mojom veku tak aj tábory. Mne nikdy nedovolila ísť na tábor, lebo 90 eur je príliš veľa údajne ale 230 eur za jej tábor je úplne v pohode. Nikdy som nedostávala od nej žiadne peniaze maximálne nejaké zbytky (20centovky) po tom čo som išla niečo kúpiť a ona mi nechala to čo zbylo a šte mi berie peniaze čo mi dá na sviatky babka.často krát mi ich berie aj bez môjho vedomia a dáva ich sestre. Moja mama za mesiac minie cez 100 eur za oblečenie!! a ja keď chcem 3 eurové tričko zo sekáču tak mám údajne už dosť oblečenia. (väčšiu vecí som zdedila a sú už staré). keď sme sa so sestrou pohádali, vždy bola a je na jej strane. dnes sme mali takúto hádku, mama ani nevedela čoho sa týkala ale prišla a povedala mi že horšiu dcéru už nemôže mať. pomáham jej so všetkým okrem záhrady. Ešte mi nadáva a schválne ma núti robiť veci z čoho mám strach. tento rok ma poslala medzi garáž a plot asi 40cm priestor tam je a mnoho pavúkov ktorých sa bojím a musela som tam pracovať cez hodinu až kým som sa úplne nezložila a nedostala záchvat, kedy som nemohla dýchať. Chcem vedieť či aj vy ste mali cez pubertu podobný vzťah s mamou a či si myslíte, že sa to vylepší.

WHISPER

lebo chceme dopriať druhým, máme z toho potom dobrý pocit.. :-)
..ked nám dopriate nebolo tak si to akosi takto kompenzujeme..

Adden

Ha ha :D tak uz chapem, preco do roboty stale nosim sladkosti alebo peciem. Ale ked mi na Vianoce kolega kupil jeden drink, to si doteraz vycitam, ze som ho "obrala" o peniaze :D

WHISPER

neviem, :-/ to ked idem von s kamosom a ja uz penazenka v ruke ze si zmrzku zaplatim, ze on ma pozýva a uz peniaze strči predavačke...
tak mam ten trapny pocit pred všetkymi okolo... pripadam si ako nejaka socka, čo nemá na zmrzlinu :-D
alebo ked ma niekto čo i len ponukne cukrikom... no otras...

to ked je clovek zvyknuty ze si všetko musí vydrieť sám..
ja som taka ze ja rada rozdavam, aj do roboty furt niečo vláčim, cukriky, keksiky, kolegovcov nukam okolo... :-D
a ked niekto ponukne mna tak mam blby pocit...

to je tak ked výchova zničí človeku život...

Adden

WHISPER, ale mam pocit, ze toho sa nikdy nezbavim. Ak vies poradit, ako na to, daj nejaky tip. Ja aj ked rokmi prechadzam nejakym vyvojom, tato vec mi stale zostava. Preto je mi luto aj tohto dievcata, lebo hoci raz sa osamostatni, ale tie skody zostanu v buducnosti.

WHISPER

adden... toto mam aj ja..

Akurat mi z toho asi zostali pocity viny vzdy, ked od niekoho nieco dostanem alebo ked su ludia na mna dobri, vycitam si, ze nie som pre nich dost dobra a nezasluzim si to.

Adden

Kronikarka, viem, ako sa citis, nieco podobne si pamatam zo svojho detstva/dospievania. Moja mama vsak velmi skoro zomrela, bolo to v tom obdobi. Riesila som to tak, ze od 15-tich som si zacala zarabat na brigadach. Na strednej uz sa s tym da lepsie vyrovnat, clovek je samostatnejsi, dospelejsi, v podstate ta to pripravuje na zivot, ze ta doma ktosi "nema rad". Akurat mi z toho asi zostali pocity viny vzdy, ked od niekoho nieco dostanem alebo ked su ludia na mna dobri, vycitam si, ze nie som pre nich dost dobra a nezasluzim si to. Tvoja mama ti ublizuje nielen teraz, ale aj do buducnosti, zial. Skus sa na strednej co najviac postavit na vlastne nohy s pomocou brigad, nenechaj sa zlakat zlou partiou a vzdy bud rozumna, robis to pre seba, a ked sa o teba nepostaraju iny, staraj sa tym viac o seba sama, lebo si to zasluzis.

Mirka1456

Dievčatko. Peniaze od babky si schovavaj a kupuj oblečenie zo sekáču- lacné, aby si si čo najviac mohla kúpiť. Najlacnejší je secondhand Textilhouse- raz mesačne oblečenie za 1euro-50 centov. A tvoj vzťah s mamou. Vyrastieš a budeš mať viacej slobody a možnosti. Len treba rok- dva počkať. nájdeš si prácu, budeš mať peniaze a odstahujes sa z domu. Tvoja mama iba bere. Raz možno sa naučí Ti aj dávať...

Kronikarka

Najpravdepodobnejsia je ta moznost ist na brigadu v 15 ( ak mi to povoli) a potom v 18 prec... A o otcovi nepisem preto lebo ma nechcel, ziadal aby mama ska na interupciu a do nejakej 16 pracuje a potom sa zavre do garaze... O mna sa nestara... Ani nevie kedy som sa narodila a ani do akej triedy chodim

WHISPER

a tá druha sestra ti nevie pomocť...?

ak byva sama ze by si isla zit ku nej, ..? vyzivne by ti musela platit,

alebo trp, ..

ved si otvor papulu v zivote sa ti to zíde...

ale ja som mala tiez praštenu mater,...
bratovi vsetko (mladsiemu) a mne nic..

ked budes mat 16 mozes ist hned brigadovať, neviem ci ti uz v banke dovolia ucet otvorit aby si iba ty mala pristup k penaizom,a elbo nejaka dospela osoba s tebou pojde, napr. ta druha sestra ...

musis nejako vydrzat kym skoncis strednu skolu...

hned po maturite sa zamestnaj niekde kde ponukaju aj ubytovanie a kontakt s matkou obmedz na minimum a nenechaj sa jej citovo vydierat... to je jediny sposob.. inak to nepojde...