Olanzapín

chorecrevo

Existuje diagnoza K598 - ina funkcna porucha creva, blizsie urcena. Pri tejto diagnoze ide o to, ze clovek, ktory ju ma, ma sliznicu hrubeho creva inac tvarovanu ako ostatni ludia. Ma ju tvarovanu do obrovskeho mnozstva vlnoviek a ostatni ludia ju maju rovnu, pripadne sem-tam jedna vlnovka... U takehoto cloveka sa moze nieco, co zjedol, zachytit v niektorej vlnovke sliznice creva a ci uz ma zapchy, alebo ma stolicu pravidelnu, tento zachyteny kusisko potravy nie a nie vyjst z tela von. Usadil sa v creve a tam potom dlhe mesiace kvasi, hnije a vypusta zo seba toxiny, z toho intoxikacia, z toho opakovane intoxikacne psychozy. Psychoza moze byt bud intoxikacna, alebo taka, ze je clovek naozaj sibnuty. No a diagnoza K598 zapricinuje opakovane intoxikacne psychozy, ale iba u ludi, ktori nevedia, ze tuto diagnozu maju. Moze ist pritom o ludi psychicky velmi silnych a celkom zdravych, ktorym urcite na psychiku neskodilo to, o com psychiatri tvrdili, ze im skodi (praca v zahranici, stres na pracovisku, vysokoskolske studium, a podobne). Diagnozu K598 moze stanovit gastroenterolog z kolonoskopie. Pri tejto diagnoze sa odporuca uzivat probiotika, uzivat vlakninu, dodrziavat pitny rezim, mat pravidelnu stravu, sportovat a co sa sportu tyka, najmä beh, ale aj ine behave a skakave sporty ako fitko - beziaci pas, skakanie na svihadle, aerobic... aby sa urychlila peristaltika a zlepsilo travenie. Pacient s vytrhnutymi zubami nie je schopny dokladne pozut potravu, teda treba si dat cim skor doplnit chybajuce zuby, aj zadne, ktore sice z estetickeho hladiska neprekazaju, ale moc stazuju prezuvanie a pacient prehltajuci velke kusy jedla je dost v ohrozeni. Dalsia vec, dobre je dat sa na vegetariansku stravu, pretoze prave mäso je najrizikovejsia potravina z tohto pohladu. Nejedneho pacienta zomierajuceho na intoxikaciu majuceho intoxikacnu psychozu a priotraveneho splodinami vlastneho metabolizmu, o ktorom sa nevie, ze ma diagnozu K598, privezie zachranka takmer bez znamok zivota do nemocnice a tam ho bez milosti odoslu na psychiatriu bez toho, aby blizsie skumali jeho zdravotny stav a hladali skutocnu pricinu intoxikacie.
KAZDY PACIENT TRPIACI PSYCHOZAMI by si mal vsimat, ci pred psychozou pocituje nasledovne priznaky: chronicka unava, tocenie hlavy, pocity na odpadnutie (pomoze kava), vytok z konecnika, hlien v stolici, svrbehie pokozky na celom tele, nedostatok vzduchu v plucach a rapidne klesajuca kondicia napriek kazdodennemu cviceniu (na nealergicky povod poslednych troch tazkosti poukazuje fakt, ze antihistaminika - lieky na alergiu nezaberaju), rapidne zhorsovanie pamäte (pred nejakym casom si vedel pacient po jednom precitani vsetko zapamätat, tak vynikajuca bola jeho pamät, dnes si ani po 100 precitaniach nezapamäta danu poucku, slovo - absolutna neschopnost mozgu zapamätat si novo prijate informacie), celkovy pocit otravenosti, pocit zomierania na pomalu otravu... az raz pride den, kedy pacient citi, ze ma vysusene oci, vysusene usta, vysusene pery a vysusene cele dychacie cesty, hlava sa mu toci ovela viac ako inokedy a boji sa, ze tentokrat uz naozaj odpadne, potom pridu myslienky poukazujuce na "sibnutost" = ide o intoxikacnu psychozu, clovek si ide problem riesit na psychiatriu. Slovo PSYCHOZA mu do kartoteky zapisu, ale slovo INTOXIKACNA mu tam nikto nezapise. Zopakuje sa mu psychoza este raz, dvakrat, automaticky mu pripisu diagnozu SCHIZOFRENIA, ktoru ale zarucene nema. Prakticky lekar, ako aj psychiater, sa na hladanie telesnych pricin psychozy raz a navzdy definitivne vyseru... a ci treba clovekovi intoxikovanemu splodinami vlastneho metabolizmu este riskovat, ze dostane intoxikaciu tazkymi psychiatrickymi liekmi (olanzapin a podobne), ktore mu cestu do hrobu mozu uz len urychlit, pretoze tiez obsahuju kopu toxickych latok? Pacient uzivajuci take lieky pribera rychlostou dobre, ze nie 10 kg za mesiac, unaveny, omraceny a otapeny chodi, citi sa na odpadnutie, strasne su otapujuce tie lieky a svalstvo tvare ma clovek, co ich berie, take ochabnute, ze s vyplazenym jazykom chodi a sliny mu tecu z ust, vyzera ako keby bol v akomsi polospanku nonstop... TOTO NETREBA clovekovi s diagnozou K598!!!! Ale mu treba cvicit, denne behat, uzivat probiotika a vlakninu, vela pit a samozrejme dat sa na vegetariansku stravu a doplnit si chybajuce zuby, dokladne pozut potravu a neprehltat velke kusy... keby bolo velmi zle, uzit prehanadlo :) a nie cvokarskymi liekmi sa napchavat a nimi si nechat znicit zivot.
Pani, radim vam, dajte vasho manzela vysetrit u gastroenterologa, dajte mu urobit kolonoskopiu, ci nema aj on diagnozu K 598. Pokial sa ukaze, ze ju ma, tak viete, co mate robit, koniec koncov, povie vam to gastroenterolog sam. PS: keby psychiater nechcel uznat, ze je vas manzel psychicky celokom zdravy, dajte mu uplatok, nech vasho manzela necha na pokoji, lebo ked len tie spinave a hnusne peniaze su motivaciou, preco lekari pacientov klamu, zavadzaju a maju ich za blbcov, tak spinave hnusne peniaze moze taky lekar prijat aj od pacienta ako uplatok za ukoncenie psychiatrickej liecby. Sice vas to bude stat financnu stratu, ale za ten pokoj od psychiatrov a za zdravie pre manzela vam to snad stoji :)
Viem, o com pisem, je to moja diagnoza, sama som prezila, co som prezila a 9 rokov som na slovenskych, ceskych, anglickych a nemeckych strankach hladala pricinu, odkial sa vzali toxiny, ktore ma skoro zabili. Dnes to uz viem a odkedy som vegetarianka, dodrziavam pitny rezim, uzivam vlakninu a probiotika, cvicim, beham a snazim sa dokladne prezuvat potravu, neprehltam velke kusy... a prehanadlo som nemusela uzit este ani raz, dari sa mi zdravotne konecne dobre a vyssie uvedene problemy uz nemam. Psychiatrovi som dala uplatok za vysadenie liekov a chystam sa mu dat dalsi za definitivne ukoncenie liecby. A to mi v minulosti navrhoval, nech idem do invalidity, vraj robota mojej psychike skodi. Neposluchla som ho, do invalidity som nikdy nesla, ale som isla do roboty. A v zivote som neuzila ani jeden jediny psychiatricky liek. Iba ked som bola na hospitalizacii, lebo tam som musela, ale tie lieky boli na mna tak silne vtedy tam, ze som si myslela, ze je so mnou koniec. Hovorte o tom, co som sem napisala, najskor manzelovi, potom aj ostatnym, ktorych poznate, ze mali take problemy. Keby sa tu na fore niekto do mna navazal, urcite by islo len a len o akehosi nenazraneho a lakomeho psychiatra, ktory vycitil, ze tym, ze pisem pravdu a nic viac, len pravdu, sa snazim odlakat od neho klientov, pacientov. Ale mne ide o pravdu a o pomoc ludom, lebo nemam cas vypisovat dlhocizne prispevky na forum a prakticky sem ani nechodim, len som nakukla a co mi svedomie kaze urobit, urobila som, preto som sem hodila tento prispevok. Prajem prijmeny zvysok dna a nech sa vam problemy cim skor vyriesia, pre manzela pevne zdravie a verte, ze vobec nemusi byt schizofrenik, nech by to aj zrovna na papieri uz mal.