V dnesnej dobe je najviac nestastnych ludi v celej historii sr

denisaf

najhorsie je ze na Slovensku je vsetko mierene proti obycajnemu priemernemu cloveku je mi na grc ze ludia tu robia za 360 eur dochodky po odpracovanych rokoch 270 eur z ktoreho si ani zdravotnu starostlivost nemozes na stare kolena dovolit cenniky pravnickych sluzieb katastrofa cize ked sa ti nieco stane ani sa nemozes dozadovat za taky plat prava.... pozerala som ceny bytov v Rakusku ceny bytov ako v Ba a platy 1000 eur +.....Z tych 1000 eur clovek uz vie nieco urobit a nie smiesne almuzny ako nam davaju tu... Keby tu bola minimalka 1000e videli by ste ako by to tu ozilo aj prenajmy by isli aj predaje bytov obchody podnikanie ...vsetci v eu maju vysoke platy len bulhari, rumuni srbi a my mame nizke... hamba... ked sme v unii nech mame rovnocenne platy...

Bubak11

Čo potrebuje dnešná mládež v dnešnej dobe najviac? Potrebujú cudzie jazyky. Keď sa však majú učiť ďalších desať predmetov, tak budú vedieť zo všetkého trochu, ale dokopy nič. Žiak by mal právo na vlastné preferované predmety, môžu byť aj iné, nielen jazyky, to mi je jasné.
Ale tak vo všeobecnosti sú najpotrebnejšie jazyky.
Ja som sa rozprával po anglicky s dvanásťročných chlapcom, ktorý študoval anglický jazyk v zahraničí v Angliku. Ja som to takmer v šoku z toho, koľko toho vedel. Nebolo slovo, ktorému by nerozumel.
Neviem, či to isté by som objavil aj u našich žiakoch. Že vraj oni tam učia iným spôsobom, preto sú tak efektívni. Ale aký je to spôsob to neviem. To by bolo dobré zistiť:-)

eoraf

Ja by som tiež pridal svoj názor, aj keď subjektívny.

Podľa mňa je veľkým problémom, že múdri ľudia sa starajú o seba, zato idioti majú potrebu rozhodovať aj za druhých. Či už ide o politikov, no ja napríklad chodím do školy a profesori, pri všetkej počestnosti, sú banda primitívov, ktorí miesto učenia žiakov buzerujú, porušujú všemožné predpisy, od učebných osnov po ľudské práva (česť výnimkám).

Väčšina ľudí odchádza odtiaľto do zahraničia kvôli peniazom. Ja chcem tiež odísť čo najskôr to bude možné, no najmä kvôli tomu že na SK nič nefunguje. Prejdem sa po meste a je mi zle. Zo začiatku som sa hneval na druhých za ich pasivitu a flegmatizmus voči prostrediu v ktorom žijeme, no teraz mám pocit, že je to najideálnejšie riešenie. Načo sa zbytočne ešte viac trápiť.

No ale späť k tomu stresu. Hrozne ma tu štve to, že podmienky sú tu pomaly horšie než na Balkáne, zato od ľudí tu budú vyžadovať prvotriedne výsledky, v čo najkratšom čase.

Snažím sa tu hľadať svetlé stránky, no so SK to reálne pôjde už iba dole vodou.
Vraví sa, že všetko čo je, je na niečo dobré. Možno táto krajiny musí padnúť na totálne dno, a potom snaď bude dobre.
No ak by som sa zameral na prítomnosť, ja tu žiadne východisko nevidím...

helenwy

Z1200 e hrubeho nie je 600.Strhava sa poistné pre teba,všeličo pre spoločnosť,vyjde vyše 1000 z toho ako kde.
Možno niečo splaca.
Naši pra pra v minulom prvom polstoročí? Ako žili? niektorí o hlade a smäde.Ked mali problémy išli za znamym,susedom.to ich nenapadlo isť do čakarne- ani o takom nevdeli-nepropagovalo sa toJe to tu niekedy uletené, to je pravda.A v Stredoveku,niektorý nemali záchod.
Nepamatáme si tu dobu.Niekoho dotuju rodičia to bolo vždy,

Mesačný princ

Genius - dnes tu perlíte asi všetci :D

Okolie nezmeníš ak zmeníš seba! Zmení sa len tvoj pohľad na to okolie :)

Genius

Na to je ľahká odpoveď. Každý musí hľadať príčinu v sebe. Nie v okolí, lebo okolie zmeníš len keď zmeníš seba. Okolie je tvoje zrkadlo.

Tomas12345

Preto lebo ludia bazia po materialnych veciach a ked ich nemaju tak su dperesivny a zavidia. Mnozstvo ludi navyse aj odpadlo od viery v Boha a preto su v podstate stale nestastny a ani ziadna vec na svete im neda TRVALY pokoj a stastie na dusu

Prezyvka

to neviem ci su najnestastnejsi v historii ale tento stat ich zdiera, nemozu sa na nic spolahnut, minimalne nie na sudnictvo. vela ludi zije od vyplaty k vyplate, su plni neistoty, hnevu. je tu velka masa ludi ktora ma aj svoj nazov ze "pracujuca chudoba". radicova prisla s nazvom ze "prekérna práca" t.j. malo platena neista praca ktora vytvara tuto pracujucu chudobu. nehovoriac o tom ake maju ti ludia pracovne podmienky. sa nadru ako voli. najhorsie je ze je tu velka cast volicov ktori nie len ze su frustrovani, to sme asi vacsina, ale oni uvazuju aj velmi iracionalne. su schopni si volit kdeakych nestandardnych ludi do parlamentu. a ked to takto pojde dalej tak bude len horsie.
sa hovori ze jednym zo zakladnych podmienok demokracie je fungujuce nezavisle sudnictvo. a co tu mame my ? vsetci vieme. takze aka je toto demokracia ? je to napodobenina demokracie. uz dlhodobo redukujeme demokraciu na demokraticke ritualy, demokraticke mechanizmy. cize kazde 4 roky volby a tak dalej. ale to je malo. to je len taka maska demokracie. je to malo zit iba zo symboliky demokracie.