Zubár ma okráda

Príspevok v téme: Zubár ma okráda
schnitzel

Dobrý deň,

pred 2 rokmi som sa po návšteve zubára začal svedomitejšie starať o svoje zuby. Okrem klasickej zubnej kefky (Curaprox) používam aj medzizubné kefky, zubnú niť a jednozväzvkovú zubnú niť takmer každý deň. Pri príležitosti trhania zubu múdrosti som si dal spraviť panoramatický snímok u súkromnej firmy, čiže je kvalitnejší, než klasický v nemocnici. Po poslednej návštevy pred 2 mesiacmi u zubára mi však povedal, že to tak vyzerá, že mám kazy. A to vyzistil z panoramatického snímku, ktorý je zo septembra roku 2016. Musím podotknúť, že zub múdrosti (na snímku označený červenou bodkou) mám už odstránený. Mohol by som preto poprosiť niekoho z brandže, či by sa mi mohol vyjadriť, či z priloženého snímku sa dá naozaj vyčítať, že mám zubné kazy? (nebolo mi to bližšie určené kde konkr.)

Ďakujem

Roman BA

Dobry večer, chcem sa informovať a poradiť ohladne kazov na dole uvedenej fotky. Prešiel som k nevej zubárke ktorá ma hned informovala ze mam kazy.

Viete mi prosím Vas vie mi niekdo reálne povedat ich tam je vidieť.

Taktiež to iste bolo povedané aj priateľke.

ĎAKUJEM.

Marosko-n

Taliani už 10 rokov maju vynález nejakú tekutinu, ktorá , keď sa kaz na zube vyčistí, nie vrtaním, vysuší, nanesie sa na kaz, nechá sa zachnúť, tekutina prenikne do kaziacej sa vrstvy a ztvdne a tak zabráni zubnému kazu.
Preto žiadajte od lekárov aby Vám tak ošetrili zuby.
Zubári sa tomu bránia, zbami ,nechtami lebo by si nemohli veľa učtovať za ošetrenie. Jedno takéto ošetrenia stojí asi 1€, tá troška tekutiny na jeden kaz.

schnitzel

Nerád by som spomínal konkr. zubára ako takého. Avšak snímok som si spravil v Banskej Bystrici vo firme Schneider RTG - www.schneider-rtg.sk. Čiže čo sa týka kvality, nemyslím si, že by mal byť problém. V deň prehliadky budem nútený ísť do štátnej nemocnice si spraviť panoramatický snímok, nech majú aktuálny stav. Avšak som bol prekvapený, že z tohto staršieho snímku môže stomatológ usúdiť náznak kazov.

Ďakujem

Jaja15

Napíšem ti len svoju skúsenosť...Chodila som do súkromného centra k zubárke asi 4 roky....Každý rok mi robila 2-3 kazy - zuby ktoré ma ani neboleli, len sa jej nezdala plomba....Posledný rok mi u nich robila RTG a povedala mi že mám 6 kazov....Žiaden zo zubov ma nebolel, tak som prešla inému zubárovi.....Ten mi urobil prehliadku a podľa neho žiaden viditeľný kaz nemám...Viditeľný kaz je kaz ktorý je vidno, ale môžu byť aj kazy pod plombou, ale zubár pod plombu nevidí...Ale zároveň mi povedal, aby som si dávala robiť len kazy ktoré sú viditeľné alebo zuby ktoré ma bolia, pretože mám viackrát menené plomby a každým ďaľším vrtaním sa zužuje stena zubu, potom sa zuby lámu čo je môj prípad.....Je to zubár pred dôchodkom- ešte stará škola, dokonca aj na medzizubné kefky povedal že podľa neho je to blbosť, keďže ich používaním sa zväčšia aj medzery medzi zubami a skôr sa tam následne vytvorí kaz....

philips

Ahoj,
v ktorej klinike ti robili snímku? Ak Ti ju robili tam, kde robím, tak si ju pozriem v robote, kde si ju môžem lepšie zobraziť.
Každopádne, ja osobne tam nevidím kazy, kde by sa mali podľa Tvojho zubára nachádzať?