ekzém, kúpele

Príspevok v téme: ekzém, kúpele
Mia234

Ahojte, ja som síce nemala psoriázu ale od malička atopický ekzém. Bola som s tým aj na liečení v Smrdákoch (ešte v detstve). Vyhádzala som sa väčšinou sezónne ale teraz sa mi nejak rozmnožil...+ ma začala svrbieť hlava, teraz už pomenej ale lúpe sa a vznikajú na nej chrasty.... Chcela som sa opýtať, či by mohlo ísť o psoriázu na hlave alebo by to mohlo byť z ekzému a či s tým máte nejaké skúsenosti. Používala som chvíľu šampón Clobex ale nepomáha...a či niekto neviete ako to je s kúpeľmi, či niečo prepláca poisťovňa (všeobecná zdrav.) aj keď to nemám také zlé (po celom tele a pod.), chcela by som ísť, ale momentálne mi nevychádza celé si to hradiť - ubytovanie, procedúry atď. Vopred veľmi pekne ďakujem za rady.

WHISPER

aj ja mam od narodenia atopicku dermatitidu, našťastie v 8triede na zakladnej mi uplne zmyzol, ostal len na rukách-sezónne, po tom čo som zmenila prácu v 25 mi zmyzol už aj z rúk uplne, 3roky mám už uplne čistu kožu,...

vegetarianska strava, pravidelné pitie žihlavového čaju, zbieram zihlavu, suším... - čistí krv...
stres zhoršuje alergicke prejavy, takže byť v klude...

a ekzem može byť vo vlasoch,.. - mne to kožna povedala že mam byť rada že nemám vo vlasoch lebo je problem sa ho odtial zbyviť...
neumyvať si často vlasy - čo draždi pokožku..

zábaly - ricinovy+kokosovy+ nejaky jedlý čo použivaš
a robiť si pravidelne zábaly, raz za tyžden, nechať 2 hod na pokožke hlavy, vmasirovať...

ricinovy je super na noc na ruky , na rany, - rychlo hojí rany... ak mate na inych miestach aj ekzem tak si potrite...
je dosť ťažky-husty tak ja ho aplikujem kokosovy+ricinovy jepšie sa rozotiera

a samozrejme nechtikova vazelina z DM, ta je top.. ked mi mokvali ruky, som ju použivala , nedráždi,.. kedze atopicka koža neznáša parfumovane kremy,... najlepsie su jednoduche, prirodne...