Pohovor do call

Príspevok v téme: Pohovor do call
Jaajka

Zdravím, v utorok mám ísť na pohovor do call centra, čo je namotávanie ľudí a zháňanie klientov. Som dosť introvert, tichá šedá myška, ktorá dokonca vie aj koktať ak ma s niekým volať. Doteraz som robila v administratíve len za počítačom a od septembra by som chcela ísť na kurz, ktorý mi preplatí UP a ktorý by mi dosť pomohol v profesii. Momentálne robím na čierno a celkom mi to vyhovuje, lenže UP ma poslal na vyberove konanie, takže tuto prácu nemôžem odmietnúť. Ako to mám pokaziť? Je x tém ako byť úspešný na pohovore, ja potrebujem opak, ako byť neuspešný? Berú 4 ľudoch a na projekt za ktorý dostanú aj peniaze, tak sa obávam či silou mocou nezoberú každého jedného čo tam príde. Ja na to nemam predpoklady a keby mam osem hodín volať s ľudmí a snažiť sa ich presvedčiť na nejaký produkt chytá ma panika. Okrem toho nie som veľmi empatický človek, neviem sa vcítiť do tejto roly. Mne ked volajú tak im len poviem že nemam zaujem alebo ani nedvihnem pokiaľ nemusím. Čo mám robiť? Ako z toho von? ALe tak aby ma nevylúčili z UP lebo odmietnuť tu pracu nemôžem len nejako to zvorať. Nejaké rady prosím?

Rose247

OigeEgio prečo by sa mala hanbiť a koktať?? Pretože nechce robiť prácu na ktorú nemá povahu?? Ja napr. nemám problém niekomu zavolať a pod., a predsa by som tú prácu robiť nechcela. Skúsila som si ju a nie je teda nič príjemné volať ľuďom aby si im ponúkal sprostosti - ja som mala ponúkať vec, ktorú by som si sama v živote nekúpila a nebola som s tým stotožnená lebo som vedela, že je to sprostosť. A si rád, že ťa ľudia nepošlú do p* ak teda nepošlú...Nie to ešte keď je baba introvert a tichá myška, toto robiť by jej teda nepridalo ani na sebavedomí....

helga J

skus predstierat, ze sa alebo sa zajakavas.
nie kazdy ma predpoklady na takuto pracu, preto
ak tam budes musiet nastupit a nebudes mat vysledky
tak ta v skusobnej lehote aj tak prepustia.

Jaajka

Ahojte, ďakujem za príspevky, mám to za sebou a polovične úspešne, pretože som postupila do druhého kola a aboslútne nechápem ako. Dokonca sa mi triasol hlas, bola som viac menej ticho, pozerala som do stola na začiatku som sa im ledva pozdravila a aj tak ... okrem mňa tam boli aj dalších 10 dievčat tak dufam že aspon polovica z nich postupila kedže berú 4 ... sranda ale síce hovorili o administratíve že spisovanie zmluv a tak ale dosť hovorili o ponukani mobilných aplikácií ... fakt neviem akým zazrakom som mohla postupiť ... piatok je druhé kolo vraj tam bude aj nejaký test ... ako fakt do tej spoločnosti nechcem ísť :X

Yolina

Boli by blbi keby ta s takou povahou zoberu a keby nahodou budes mat skusobnu dobu kde mozes skoncit kedykolvek aj v prvy den. Ja som raz na jednom pohovore vyliala nechtiac vodu po ich stole, skoro ma zabili :D Dam ti navod na chyby
1. Ked vojdes povedz len dobry (miesto dobry den)
2. Sadni si krcovito a nieco nervozne rob s rukami akoze si nesvoja
3. Hovor pomalicky tichsie, nespisovne pouzivaj slova ako no hej ňe neviem, hmm, eeeh a pauzuj pomedzi vety
4. Ak sa spytaju tu debilnu otazku kde sa vidis o 5 rokov na drzovku povedz ze na materskej (neviem kolko mas rokov ale plany mat take mozes to ich odradi)
5. Obcas sa pytaju ako dobre poznas firmu tak im max povedz ze vieš ze je to call ale nic viac
6. Vyhybaj sa ocnemu kontaktu alebo nahod ustrachane psie oci
7. Najvacsia pecka by bola keby zachripnes ale teraz v lete asi tazko :DD
Prajeme ti vela stastia aby si neuspela :DD

Rose247

ahoj, práca v callcentre je naozaj neseriózna práca, skúsila som si ju a tam to aj skončilo :D inak väčšinou ak si niekde poslaná z úradu tak sa ťa zamestnávateľ pýta, že či by si u nich chcela pracovať alebo nie, nezvyknú nútiť. Normálne tam choď, aby ťa nevyradili z evidencie úradu práce, neodmietni tú prácu aby ti nenarobili problémy ale naznač im že na toto fakt nie si...kto by chcel zamestnanca ktorý by bol vo firme nasilu...a keď ešte sami uvidia že si ,,sivá myška" tak to už vôbec, tam budú chcieť extroverta...keby ťa nútili, tak to prijmi a sami uvidia, že ťa nechcú ak vravíš že máš takú povahu akú máš...

herrrmiona

tak koktaj...normalne zahraj ze koktas a hned vo dverach ich popros aby ti dali razitko ze si tam bola ale ta neprijmaju lebo tuto pracu nemozes vziat