Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

nedostatok sebavedomia

Príspevok v téme: nedostatok sebavedomia
arti

Ahojte...v poslednej dobe sa mi akosi nedarí mám pocit menejcnnosti vôbec si neverím...neviem ani čo chcem ....neviem sa rozhodnúť ani keď ide o maličkosť ....snažím sa myslieť pozitívne ale nejde to v práci sa mi nedarí lebo myslím stále na niečo iné najradšej by som odišla aj stej práce ale bojím sa ísť do druhej ...niekedy mám pocit že nič nezvládnem ...

Cliattsi

arti, chcem sa ťa opýtať, ako dlho tento stav trvá a či si myslíš, že si dlhodobo v práci pod nejakým tlakom, ktorý nezvládaš, či máš veľa povinností. Myskíš si, že si vyťažená? Ako je to doma? Vieš pracovať rýchlo, alebo len pomaly?

WHISPER

lutovanie ti nepomoze,..

ja do práce tiez chodím uz len ako za trest :-D
lebo si idem za svojim snom, čakám kym budem mať v rukách papiere potrebne pre moju buducu prácu a ked ich budem mat, uz aj prácu mam druhu :-D z tejto v momente odchádzam...
predlzili mi zmluvu na polroka a skusobna 3mes. ako dobre... do 3 mes budem mat kvalifikácie a dovi dopo...!

takže moja zlatá chod robiť to čo ťa baví,..ked budeš len ležať a spať a lutovať sa to ti nepomoze.... niečo musiš aj urobiť preto aby si sa mala lepsie...

arti77

Neviem čo sa somnou deje myslím že to není už len o tom že si neverím v nedeľu mám ísť do roboty ale ja tam nechcem ísť neznášam to tam nič ma nebaví stále len lezim a premýšľam o živote a o tom čo bude ďalej niekedy ma napadne aj že má nebavi život posledné tri dni som bola dosť mimo v práci akoby duchom nepritomna

Godzilla

Sebavedomie sa nebuduje ľahko. To je tak, keď človeka nikto nepochváli, tak je to o ničom. O detstve ani nehovorím, vtedy by malo dieťa asi chváliť skôr rodičov než naopak. Divné je to, že sebavedomie majú ľudia, ktorí by ho mať nemali. Skús porozmýšľať nad tým, v čom si dobrá a v tom sa rozvíjaj.

melasanjaaa

megb dik, to to mi pomohlo..ja mam tiez problem zo sebavedomim a celkovo s komunikaciou s ludmi..som ticha a bojazliva,ale je to presne v tom co pises...vzdy riesim co povedia ostatni na mna,moj nazor,na to čo robim aj nerobim,mam pocit,ze budu rozoberat moj vzhlad,dokonca aj moj hlas,co je uz asi blaznive... tak to bolo aj v skole,mala som pocit,ze ked budem ticho tak si ma nikto nevsima ale bolo to prave naopak...
S rozhodovanim je to tiez tak..vzdy mam pocit,ze spravim nieco zle a potom sa budem obvinovat a lutovat,ze preco som to spravila atd...je pravda,ze s uz na tom lepsie,ako ked som chodila este do skly,ale aj tak to nici zivot...

megb

Prestan podvedome ocakavat, ze reakcie ludi na tvoje slova, tvoje skutky, tvoje rozhodnutia, cokolevek tykajuce sa tvojej osoby... budu take, alebo onake, predovsetkym prestan ocakavat, ze budu negativne. Zaujmi uplne lahostajny postoj voci tomu, ake by mali byt reakcie ludi na tvoju osobu. Inak povedane, prestan v myslienkach ocakavat, ze niekto nieco teba sa tykajuce zle ohodnoti, zle okomentuje, ze ta niekto vysmeje. A keby sa ti aj nieco take stalo, neber toho cloveka vazne. Nech si hovori, co chce, vyhybaj sa mu pokial sa da... alebo aspon komunikacii s nim sa vyhybaj a stretavaj sa s takymi, ktori ta neurazaju bez priciny a nepocituju potrebu zvysovat si svoje ego ponizovanim takych ludi, ktori su od nich omnoho sikovnejsi, schopnejsi, talentovanejsi a na pracovisku (v skole) usilovnejsi.
Inak povedane: Ked pristupi k modrookej blondinke hlupak, tak sa ju snazi presvedcit, ze ma v skutocnosti cierne vlasy a hnede oci. Neustale jej to husti do hlavy. A v com spociva jeho hlupost? Jeho hlupost spociva v samotnom fakte, ze si mysli, ze ona tomu aj naozaj uveri. No nielen, ze ona tomu neuveri, hlupaka razom cely kolektiv prestava brat vazne a na jeho ksichte plnom dolezitosti sa idu popukat. Ale on to nechape, Lebo to nema s cim pochopit, Lebo nema rozum.
Hovor si svoje nazory, pln si svoje povinnosti podla svojho najlepsieho svedomia, aj sa podla svojho najlepsieho svedomia k ludom spravaj, obliekaj si a obuvaj, co sa ti paci, maluj sa, ako chces a ako sa tebe paci, aby si ty bola so sebou spokojna a neocakavaj absolutne ziadne reakcie ludi na tvoju osobu. Ani pozitivne, ani negativne. Priklad: uz v detskom veku si oblecie 4rocne dievcatko krasny, nadherny pulovrik. Zavistlive a zle detiska ho vysmeju, ze ma ten pulover skaredy. Decko by nemalo revat, malo by pochopit, ze zle detiska zavidia a just ten pulover nosit, nech ich aj od jedu rozdrapi, ked su zavistlive a sproste. Niektorym ludom toto zostane aj v dospelosti. Iba telesne dospeju, ale rozumovo su na urovni 4rocneho decka. Obcas sice zavidia nejaky ten kus oblecenia, pripadne dost casto zavidia peknu tvar, ale najviac zo vsetkeho zavidia sikovnost, talenty, vsestranne nadanie... preto najsikovnejsi ludia byvaju aj nesebavedomi, dost casto, ale nie vsetci. Najviac ti, ktori si debilne negativne komentare ostatnych prilis pripustaju. Ked sa naucis mat na haku vsetky komenty a hodnotenia tvojej osoby inymi, razom ti stupne sebavedomie, ani nevies, ako. Za par dni do nebeskych vysin a tam uz aj zostane :)

robsicochces

zacni si robit co chces a potom sa budes vediet aj rozhodovat
niekedy je dobre zacat si uvedomovat co nechces, lebo to moze ozrejmit aj to, co by si chcela